Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Ewa Swoboda mistrzynią Polski. Nie miała sobie równych [WIDEO]
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 28.07.2023 12:28

Ewa Swoboda mistrzynią Polski. Nie miała sobie równych [WIDEO]

Bieg Ewy Swobody
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News & twitter.com/TVP Sport

Ewa Swoboda po raz kolejny zrobiła prawdziwe show. Polska sprinterka zwyciężyła w biegu na 100 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski odbywających się w Gorzowie Wielkopolskim. 26-latka sięgnęła w ten sposób po tytuł mistrzyni naszego kraju.

Ewa Swoboda mistrzynią Polski w biegu na 100 m

W środę obchodziła urodziny, a następnego dnia sprawiła sobie fantastyczny prezent. Ewa Swoboda triumfowała w biegu na 100 metrów lekkoatletycznych mistrzostw Polski. 26-latka uzyskała czas 11,08 s, wyprzedzając drugą Kryscinę Cimanouską (11,26) oraz trzecią Magdalenę Stefanowicz (11,42).

Był to jeden z najszybszych biegów polskiej sprinterki w karierze. Podziw dla wyniku Polki rośnie, biorąc pod uwagę trudne warunki atmosferyczne (wiatr wiejący w twarz z prędkością 1,2 m/s). Bieg 26-latki docenili również fani, którzy tłumnie ustawili się w kolejce po autografy i wspólne zdjęcia.

Więźniarki były bezwzględne dla matki skatowanego Fabianka

Zaskakująca porażka Sofii Ennaoui

W biegu na 100 metrów panów pomimo słabego startu z czasem 10,37 sek. zwyciężył Dominik Kopeć. 28-latek zdobył w ten sposób już piąty tytuł mistrza Polski.

Do ogromnej sensacji doszło w biegu kobiet na 1500 metrów. Faworyzowana Sofia Ennaoui zakończyła rywalizację dopiero na czwartym miejscu. Brązowa medalistka mistrzostw Europy musiała uznać wyższość Aleksandry Płocińskiej, Weroniki Lizakowskiej oraz Elizy Megger. - Nie wiem, co się stało. Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć - mówiła na gorąco w rozmowie z Interia Sport.

Podczas finałowego biegu nie obyło się bez kontrowersji. Na ostatnim wirażu Płocińska nagle zmieniła tor biegu, zastępując drogę Ennaoui. Trener utytułowanej biegaczki złożył protest, który po półtoragodzinnym rozpatrywaniu został finalnie odrzucony.

To oni zwyciężali w pozostałych konkurencjach lekkoatletycznych mistrzostw Polski

W biegu panów na 1500 metrów pierwszy tytuł mistrza Polski w karierze zdobył 22-letni Filip Ostrowski, który o zaledwie 0,03 sek. wyprzedził Michała Rozmysa. W trójskoku szósty raz z rzędu najlepszy okazał się Adrian Świderski (16,05 m). W biegu na 3000 metrów z przeszkodami kobiet po złoto sięgnęła Aneta Konieczek - 9.30,62 sek.

W pchnięciu kulą wygrała Klaudia Kardasz. Rezultat 17,83 m jest jej najlepszym wynikiem uzyskanym w tym roku. W konkurencji panów miała miejsce niespodzianka. Srebrny medal powędrował do Szymona Mazura, który rozdzielił triumfatora Michała Haratyka oraz brązowego medalistę Konrada Bukowieckiego.

Źródło: sport.interia.pl