Sport.Goniec.pl > Tenis > Ekspresowa wygrana Igi Świątek. Polka pobiła rekord
Michał Pokorski 02.06.2024 16:04

Ekspresowa wygrana Igi Świątek. Polka pobiła rekord

Iga Świątek w kapitalnym stylu pokonała Anastazję Potapową 2:0 (6:0, 6:0) w 1/8 finału turnieju Rolanda Garrosa. Polka zdeklasowała Rosjankę w rekordowo krótkim czasie.

Kosmiczny mecz Świątek

Polka była zdecydowaną faworytką w starciu z Anastazją Potapową, ale mało kto spodziewał się takiego pogromu. W pierwszym secie Iga Świątek zdeklasowała rywalkę w zaledwie 20 minut.

Raszynianka wykorzystywała każde potknięcie Potapowej i ekspresowo zmierzała po zwycięstwo. Iga wygrała premierową partię bez strat własnych (6:0). O różnicy klas niech świadczy fakt, że Rosjanka nie zdobyła w pojedynczym gemie więcej niż… 30 punktów!

Polki dalej niepokonane. Siatkarki coraz bliżej historycznego wyczynu

Wystarczyło 40 minut

Potapowa nie potrafiła nawiązać ze świetnie dysponowaną Świątek żadnej walki. Polka wygrała każdego gema przy własnym podaniu bez straty punktu, co tylko potwierdza jej zabójczą skuteczność.

Rosjanka dotkliwie przegrywała również przy swoim serwisie, a to tylko zmniejszało jej pewność siebie. W niedzielne przedpołudnie to polska tenisistka dzieliła i rządziła na korcie, Potapowa nie była w stanie jej zatrzymać. Finalnie Iga Świątek zdobyła drugiego seta (6:0) w 21 minut, tym samym zamykając całe spotkanie w niecałe trzy kwadranse (42 minuty).

Rekordowa wygrana

Ekspresowy awans Świątek zaowocował rekordem życiowym w wykonaniu Polki. Zwycięstwo z Rosjanką to najszybciej wygrany zawodowy mecz w karierze raszynianki.

Wcześniej rekordowe zwycięstwo Iga zanotowała w 2019 roku, wówczas Świątek w równo 45 minut odprawiła Simonę Halep. Podium najkrótszych pojedynków Polki dopełnia wygrana z Karoliną Pliskovą z 2021 roku (46 minut).

W ćwierćfinale czeka Czeszka

O półfinał French Open Świątek zagra z Marketą Vondrousovą. Czeszka w niedzielę pokonała Olgę Danilović 6:4, 6:2.

Ćwierćfinałowe spotkanie rozegrane zostanie we wtorek, 4 czerwca o godzinie 11:00.