Sport.Goniec.pl > Tenis > Dramaturgia w meczu Huberta Hurkacza. Ćwierćfinał wywalczony rzutem na taśmę
Karol Osiński 14.05.2024 19:19

Dramaturgia w meczu Huberta Hurkacza. Ćwierćfinał wywalczony rzutem na taśmę

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz zwyciężył z Sebastianem Baezem w meczu 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Rzymie! Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:7, 7:6(4), 6:4 dla Wrocławianina. W ćwierćfinale zmierzy się z Amerykaninem Tommym Paulem, który sensacyjnie pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiedwiewa 6:1, 6:4.

Hubert Hurkacz pokonał Rafaela Nadala w Rzymie

Początek turnieju w Rzymie był niezwykle ciekawy dla Huberta Hurkacza. Najlepszy polski tenisista zmierzył się z 22-krotnym triumfatorem zawodów Wielkiego Szlema, Rafaelem Nadalem i nie dał mu szans, wygrywając 6:1, 6:3. W drugiej rundzie czekała na niego trudniejsza przeprawa.

Po drugiej stronie siatki stanął Argentyńczyk Tomas Martin Etcheverry, który w pierwszym secie sprawił Polakowi nie lada problemy. Obaj tenisiści wygrywali swoje podania i dopiero w tie-breaku lepszy okazał się wrocławianin. W drugim secie “Hubi” był już o wiele lepszy i zwyciężył 6:2. W trzeciej rundzie zmierzył się z Sebastianem Baezem.

Oto nowy klub Kyliana Mbappe. Prezes oficjalnie potwierdził, koniec spekulacji

Problemy Huberta Hurkacza od początku pierwszego seta

23-latek z Argentyny szybko zaznaczył swoją obecność na korcie, przełamując Huberta Hurkacza w pierwszym gemie. Gra nie układała się po myśli naszego reprezentanta. Był bliski bycia przełamanym po raz drugi, ale po trzecim stanie przewagi obronił serwis. Przełamanie powrotne nadeszło dopiero, kiedy tablica wyników pokazywała 4:3.

Przy swoim podaniu wrocławianin pierwszy raz wyszedł na prowadzenie, które nie potrwało długo. Przy stanie 5:5 ponownie został przełamany i inicjatywa należała już wyłącznie do Argentyńczyka, który wygrał seta 7:5

"Hubi" wrócił do gry

Drugi set rozpoczął się identycznie, jak pierwszy, ponieważ Polak przegrał własny serwis i musiał gonić wynik. Tym razem trwało to krócej, ponieważ przełamał powrotnie rywala w szóstej odsłonie seta i od tej chwili gra toczyła się pod jego dyktando. W dziesiątym gemie doprowadził do break i set pointa, ale Argentyńczyk w pięknym stylu się obronił.

Tenisiści wygrali swoje następne podania i doprowadzili do tie-breaka. Hubert Hurkacz wygrał pierwszy serwis, ale kolejne trzy zwyciężał jego rywal. Na szczęście serwy 23-latka nie były już tak skuteczne, jak poprzednie i przegrał dwa z rzędu. Wrocławianin miał trzy piłki setowe i w efekcie wygrał dogrywkę 7-4

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 w Rzymie!

Tym razem set podaniem otwierał Baez i pozwolił Polakowi wyłącznie na jeden winner. Do stanu 2:2 tenisiści wygrywali swoje podania, lecz w piątym gemie Argentyńczyk popełnił kilka poważnych błędów, które wykorzystał Polak i przełamał go.

To był idealny moment na przechylenie korzyści na swoją stronę. “Hubi” najpierw wyszedł na dwugemowe prowadzenie, ale następnie przegrał gema do zera. To nie zdeprymowało go i doprowadził do wyniku 5:3, a przy serwisie rywala doprowadził do gry na przewagi. Mecz zamknął przy własnym serwisie i zameldował się w ćwierćfinale!