Sport.Goniec.pl > Tenis > Wiadomo, jak Agnieszka Radwańska zareagowała na sukces Magdy Linette. Pokazała klasę
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 25.01.2023 12:47

Wiadomo, jak Agnieszka Radwańska zareagowała na sukces Magdy Linette. Pokazała klasę

Radwańska Linette
Rex Features/East News/twitter.com/2_arms_

Magda Linette awansując do półfinału prestiżowego turnieju Australian Open, osiągnęła życiowy sukces w zawodowej karierze. Polka w dwóch setach pokonała znaną Czeszkę, Karolinę Pliskovą. Poczynaniom polskiej tenisistki, z trybun przyglądała się Agnieszka Radwańska. Jej pełna klasy reakcja po historycznym meczu, nie uciekła uwadze kamer.

Magda Linette w półfinale Australian Open

Przygoda Polki w Australii trwa w najlepsze. Utalentowana tenisistka zaskakuje świat sportu swoją grą, która doprowadziła ją do najlepszej czwórki wielkoszlemowych zawodów.

Po pokonaniu takich przeciwniczek jak Anett Kontaveit, czy zwyciężczyni ostatniego WTA Finals Francuzki Caroline Garcia, Polka wygrywając 6:3, 7:5 uporała się z utytułowaną Karoliną Pliskovą. Odnosząc najlepszy wynik w karierze, stanie przed szansą wywalczenia udziału w wielkim finale tego turnieju.

Agnieszka Radwańska z gratulacjami dla młodszej koleżanki

- Nigdy tego nie zapomnę. Po raz pierwszy w życiu jestem w stanie poradzić sobie z trudnościami. To zostanie ze mną na zawsze - radowała się Magda Linette, udzielając pomeczowego wywiadu na korcie głównym w Melbourne.

- Jestem niezwykle szczęśliwa, a także bardzo wdzięczna za wsparcie. Dziękuję! - zakończyła. Po opuszczeniu kortu, w tunelu spotkała się z Agnieszką Radwańską. Po serdecznym uścisku panie przeszły do wymiany pomeczowych wrażeń. Towarzyszyła im wielka radość, a uśmiech nie schodził tenisistkom z twarzy.

Agnieszka Radwańska w Australii nie jest tylko biernym widzem. Choć od momentu zakończenia przez nią profesjonalnej kariery minęło już kilka lat, finalistka Wimbledonu z 2012 roku pokazuje, że wciąż pozostaje w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Polka bierze udział w turnieju legend, zaskakując widzów spektakularnymi zagraniami.

Warto podkreślić, że Magda Linette jest trzecią Polką, która dotarła do półfinału Australian Open. W czwartek 26 stycznia stanie przed szansą zapisania się na kartach historii i jako pierwsza Polka awansować do finału tego turnieju. Wiadomo, że jej australijski sen będzie chciała przerwać wymagająca Białorusinka, Aryna Sabalenka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sport.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!