Sport.Goniec.pl > Tenis > Zagrali dla Igi Świątek Mazurka Dąbrowskiego. Jej reakcja mówi wszystko
Michał Pokorski
Michał Pokorski 08.06.2024 22:50

Zagrali dla Igi Świątek Mazurka Dąbrowskiego. Jej reakcja mówi wszystko

Iga Świątek
fot. screen X/ Eurosport

Po zwycięstwie w turnieju Rolanda Garrosa organizatorzy odegrali dla Igi Świątek "Mazurka Dąbrowskiego". Finał French Open miał dla 23-latki ogromną wagę, ale jak się okazało - emocje nie opadły nawet po piłce meczowej. Reakcja Polki na ojczysty hymn mówi wszystko.

Ekspresowo po tytuł

Iga Świątek w ekspresowym tempie pokonała Włoszkę w finale French Open. Polka po 67 minutach gry miała po swojej stronie piłki meczowe. 23-latka wykorzystała już pierwszą z nich i eksplodowała radością. Po uroczystej dekoracji i przemowach, dla naszej mistrzyni zagrano “Mazurka Dąbrowskiego”. Wzruszająca reakcja Igi stała się hitem internetu.

Iga Świątek przepraszała tuż po finale. Łamał jej się głos

Ogromne emocje

23-latka jest już przyzwyczajona do słuchania ojczystego hymnu po swoich triumfach. Dla każdego sportowca są to ogromne emocje, nie inaczej było także i tym razem. Iga Świątek wyraźnie walczyła ze wzruszeniem podczas melodii “Mazurka Dąbrowskiego”. Reakcja raszynianki po raz kolejny pokazuje patriotyzm naszej tenisistki. Polka ostatecznie nie rozpłakała się, ale "walka" na jej twarzy stała się hitem sieci.

Zobacz też: Iga Świątek przepraszała po finale

French Open to turniej Igi

Iga Świątek wygrała swój piąty tytuł wielkoszlemowy w karierze, a zarazem trzecie z rzędu French Open. Dzięki temu została dziewiątą tenisistką w historii, której udało się zdobyć “hat-tricka” w singlu turnieju Rolanda Garrosa. Polka gra na paryskich kortach wręcz wybitnie, a to zapowiada nam ciekawą walkę na zbliżających się igrzyskach olimpijskich.