Sport.Goniec.pl > Tenis > Trudno uwierzyć, co ojciec Świątek zrobił tuż po zwycięstwie. Jego reakcję widziały miliony
Michał Pokorski
Michał Pokorski 08.06.2024 17:34

Trudno uwierzyć, co ojciec Świątek zrobił tuż po zwycięstwie. Jego reakcję widziały miliony

Iga Świątek tata
fot. screen X/Roland Garros

Tuż po zwycięstwie w turnieju Rolanda Garrosa Iga Świątek wpadła w objęcia ojca. Podczas wspólnego przytulenia tata Tomasz zadziwił widzów i paryską publiczność. Jego reakcję widziały miliony.

Iga Świątek przeszła do historii

Iga Świątek wygrała swój piąty tytuł wielkoszlemowy w karierze. Polka zwyciężyła tym samym turniej Rolanda Garrosa po raz trzeci z rzędu. Tuż po pokonaniu Jasmine Paolini raszynianka pobiegła na trybuny, aby przytulić swojego tatę. Tomasz Świątek na oczach milinów widzów w nietypowy sposób pogratulował córce.
 

Iga Świątek zmiażdżyła rywalkę w finale i zapisała się w historii. Zachwyciła cały świat

Ojciec pogratulował Świątek w nietypowy sposób

Iga wpadła w ramiona taty i zastygła w uroczym przytuleniu. Chwilę później Tomasz złapał córkę za nos i zabawny sposób pogratulował 23-latce. Tym samym ojciec tenisistki pokazał, że niezależnie od wieku i osiągnięć, dla niego zawsze pozostanie ona jego małą córeczką i “oczkiem w głowie”.

CZYTAJ TAKŻE: Iga Świątek wygrywa Rolanda Garrosa

Sportowe tradycje w rodzinie Igi Świątek

Iga Świątek wielokrotnie powtarzała, iż to właśnie tata Tomasz zaszczepił w niej miłość do sportu. Ojciec tenisistki to również sportowiec, wieloletni wioślarz i były reprezentant Polski oraz klubu AZS AWF Warszawa. Mężczyzna może pochwalić się m.in. uczestnictwem w Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku (wówczas polska osada zajęła 7. miejsce).