Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Rafał Wolski złapany na gorącym uczynku. Prowadził auto pod wpływem, miał 1,7 promila alkoholu we krwi
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 23.08.2022 15:08

Rafał Wolski złapany na gorącym uczynku. Prowadził auto pod wpływem, miał 1,7 promila alkoholu we krwi

rafał wolski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rafał Wolski, piłkarz Wisły Płock i były reprezentant Polski, został przyłapany na jeździe po pijanemu. Wyrok już zapadł - piłkarz stracił prawo jazdy i musiał zapłacić grzywnę. Zawodnik nie ma zamiaru komentować sprawy.

Okazało się, że do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w nocy z 16 na 17 sierpnia, a sprawa ciągnęła się już od dłuższego czasu. W końcu zapadł prawomocny wyrok, a o tym, co się zdarzyło, nikt z otoczenia Wolskiego nie wie (albo tak twierdzą).

Rafał Wolski prowadził auto pod wpływem, miał 1,7 promila alkoholu we krwi

Sprawę opisał dokładniej Onet.pl. Rafał Wolski jest piłkarzem Wisły Płock i wiadomo, że został złapany na jeździe po pijanemu. Miał we krwi 1,7 promila alkoholu, a wydany wyrok jest już prawomocny i nie można się od niego odwołać.

Piłkarz musi zapłacić 7,5 tys. zł grzywny, 5 tys. zł na cele charytatywne oraz został pozbawiony prawa jazdy na okres trzech lat. To oznacza, że w najbliższym czasie, jeśli nie chce podzielić losu Piotra Kraśki, lepiej, żeby nie wsiadał sam za kółko.

Onet próbował skontaktować się z Rafałem Wolskim. Ten za pierwszym razem odebrał i zapowiedział, że oddzwoni, ale później jego telefon zupełnie milczał. Rzecznik Wisły Płock, Maciej Wiącek twierdził, że o sprawie nic nie wie, co wydawało się samo w sobie zagadkowe.

Sytuacja miała mieć miejsce w Krakowie w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 roku. Policja zainteresowała się mercedesem, który wjechał na torowisko tramwajowe. Okazało się, że w środku siedział piłkarz wtedy Lechii Gdańsk, Rafał Wolski.

- Kierowca nie dostosował się do znaku drogowego C9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku). W związku z tym pojazd został zatrzymany do kontroli, podczas której okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy - tłumaczył w rozmowie z Onetem mł. inspektor Sebastian Gleń z krakowskiej policji.

W lutym po raz pierwszy sąd wydał wyrok w jego sprawie, zasądzając to, co zostało potwierdzone przez sąd drugiej instancji. Od wyroku odwołała się prokuratura, twierdząc, że to za mało jak na takie przewinienie. Ostatecznie wyrok prawomocny zapadł w lipcu, ale o sprawie zrobiło się głośno dopiero teraz.

Czy to zaskakujące, że reprezentant Polski postanowił zakpić sobie z prawa i mimo wypicia sporej ilości alkoholu wsiąść za kółko? Polscy piłkarze nie świecą w tej kategorii przykładem (można nawet powiedzieć, że ogólnie polskie gwiazdy). Dobrze, że w takich wypadkach policja ma wciąż oczy z tyłu głowy - pijani kierowcy narażają nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego i surowe kary są często konieczne, by dobrze zapamiętali, że takie działania to nie przelewki.

Kim jest Rafał Wolski?

Rafał Wolski jest piłkarzem Wisły Płock od sezonu 2020/2021. Wcześniej grał m.in. w Lechii Gdańsk, Wiśle Kraków czy Fiorentinie. Karierę piłkarską zaczynał w Legii Warszawa.

Wolski był powoływany do reprezentacji Polski w latach 2012-2017. W karierze reprezentacyjnej specjalnie jednak nie błysnął - zagrał w siedmiu spotkaniach i strzelił jednego gola w meczu przeciwko Armenii w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Onet.pl