Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polskie siatkarki wciąż mają szansę na igrzyska. Co muszą zrobić?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 22.09.2023 22:21

Polskie siatkarki wciąż mają szansę na igrzyska. Co muszą zrobić?

Martyna Czyrniańska
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polskie siatkarki pokonały Niemki 3:2 i wciąż pozostają w grze o awans do igrzysk olimpijskich. Co muszą zrobić, by udało im się awansować? Przed nimi niezwykle trudne zadanie. 

Polskie siatkarki zwyciężyły z Niemkami

Początek meczu wyglądał jak prawdziwy horror - Niemki szybko wypracowały sobie przewagę i nie dawały jej sobie wypuścić z rąk. Drugi set stał się polem walki do samego końca. Obie drużyny zresztą do samego końca walczyły i nie chciały dać sobie odebrać szansy na wyjazd na igrzyska.

Ostatecznie Polki zwyciężyły 3:2 i to one zajmują w tej chwili trzecie miejsce w tabeli. Czy jest szansa, by jeszcze udało im się awansować i pojechać z turnieju na igrzyska w Paryżu?

Robert Lewandowski odsunięty od kadry? Michał Probierz stanowczo reaguje

Polskie siatkarki mają przed sobą trudne zadanie

Polskie siatkarki nie zmierzyły się jeszcze z najtrudniejszymi rywalkami w swojej rundzie eliminacji, czyli Włoszkami i Amerykankami. To właśnie te dwa ostatnie mecze mogą im sprawić najwięcej problemów i ostatecznie pozbawić je szans na wyjazd do Paryża. 

W tej chwili Polki zajmują trzecią pozycję w tabeli. Niemki dzieli od nich jedynie jeden punkt. Żeby dostać się na igrzyska, trzeba podskoczyć jeszcze o jedno oczko wyżej.

Kiedy polskie siatkarki zagrają z Włochami i USA?

Już w sobotę 23 września Polki zagrają w Łodzi z Amerykankami. W tym roku Biało-Czerwone pokonały już drużynę z USA w meczu o brąz Ligi Narodów. Pytanie, czy uda im się podtrzymać tę passę. Spotkanie zaplanowano na 17:30.

Ostatni mecz Biało-Czerwonych w turnieju rozegra się między nimi i Włoszkami. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 24 września, o godzinie 17:30. Transmisja obu meczów w TVP Sport i na kanałach sportowych Polsatu.

Tagi: Siatkówka