Sport.Goniec.pl > Tenis > Polski dzień na Wimbledonie. Magda Linette w drugiej rundzie turnieju
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 03.07.2023 21:09

Polski dzień na Wimbledonie. Magda Linette w drugiej rundzie turnieju

Magda Linette
WILLIAM WEST/AFP/East News

To był polski dzień na kortach Wimbledonu. Do drugiej rundy turnieju awansowała również Magda Linette. Polka pokonała Szwajcarkę Jil Teichmann 6:3, 6:2. Wcześniej zwycięstwa odnieśli Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz.

Zacięty pierwszy set spotkania. Kluczowy "challenge" Magdy Linette

W poniedziałek Magda Linette po raz drugi w karierze zmierzyła się Jil Teichmann. Ich pierwsza potyczka w styczniu tego roku w Brisbane zakończyła się zwycięstwem Polki 5:7, 6:4, 6:1. Spotkanie panie rozpoczęły od wygranych serwisów. Linette dzielnie broniła własnego podania, jednak nie radziła sobie ze skutecznym serwowaniem Szwajcarki.

Przy wyniku 3:3 plany organizatorów zaczęła krzyżować pogoda. Pojawiły się pierwsze opady i choć po kilku minutach tenisistki wróciły na kort, chwilę później mecz został przerwany na ponad godzinę. Po wznowieniu gry doszło do kluczowej dla całego spotkania sytuacji. Return Polki wylądował w okolicach linii końcowej. Zarówno Teichmann, jak i sędzia byli pewni, że Linette posłała piłkę w aut. Nasza tenisistka poprosiła jednak o challenge, który wykazał, że piłka była w boisku. Punkt powędrował na konto Polki. Szwajcarka nie mogła pogodzić się z werdyktem. Rozproszona po chwili popełniła podwójny błąd serwisowy i przegrywała już 3:5. Magda Linette dołożyła kolejnego gema i zwyciężyła pierwszego seta 6:3.

Ciało 27-letniej Anastazji jest już w Polsce. Ojciec Polki: "czas do pogrzebu jest najtrudniejszy"

Dominacja Magdy Linette w drugim secie. Liczne pomyłki Szwajcarki

Drugi set przebiegał od samego początku pod dyktando Polki. Po Teichmann było widać duże zdenerwowanie. Szwajcarka popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów. Magda Linette dwukrotnie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:0.

Z czasem Szwajcarka zaczęła coraz bardziej ryzykować. Zdołała uzyskać nawet przełamanie, jednak finalnie musiała uznać wyższość polskiej tenisistki, która wygrała drugiego seta 6:2, tym samym awansując do drugiej rundy Wimbledonu.

Polski dzień na kortach Wimbledonu. Komplet zwycięstw Polaków

Polacy zmagania na kortach Wimbledonu rozpoczęli w fantastycznym stylu. Iga Świątek nie dała żadnych szans Lin Zhu, zwyciężając 6:1, 6:3. Hubert Hurkacz gładko pokonał z kolei Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa 6:1, 6:4, 6:4. Jutro swoje spotkanie rozegra z kolei Magdalena Fręch, która w pierwszej rundzie rywalizować będzie z faworyzowaną Ons Jabeur.

W kolejnej fazie turnieju Hurkacz zagra z Janem Choinskim. Rywalką Igi Świątek będzie Sara Sorribes Tormo. Magda Linette zmierzy się natomiast z Czeszką, Barborą Strycovą. Wszystkie mecze w środę 5 lipca.

Źródło: Goniec Sport