Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polska pokonuje Włochów. Mamy brązowy medal Ligi Narodów
Daniel Gabryś
Daniel Gabryś 24.07.2022 20:47

Polska pokonuje Włochów. Mamy brązowy medal Ligi Narodów

Polska siatkarze
Twitter/@PolskaSiatkowka

Porażka z Amerykanami nie zabrała naszej kadrze nadziei na medal Ligi Narodów. Powalczyć o złoto nie mogliśmy, lecz w meczu o brązowy krążek pokazaliśmy, na co nas stać.

Tegoroczna Liga Narodów składała się z gorszych oraz lepszych występów polskich siatkarzy. Z pewnością zapomnieć chcemy spotkanie z USA, które pokonało nas w trzech setach. Na szczęście do kolejnego spotkania Polska podeszła z chłodną głową i zakończyła zmagania na trzecim miejscu, po bardzo przekonującej grze.

Gospodarze turnieju finałowego bez szans.

Pierwszy set był prawdziwym popisem umiejętności naszych graczy. Włosi gubili się pod siatką, a my skutecznie wykorzystywaliśmy ich błędy. Szybkie zwycięstwo 25:16 umocniło naszą kadrę, lecz w kolejnym secie rywalom szło znacznie lepiej i nasi siatkarze musieli się sporo napocić. Finalnie jednak akcję dokończył Kurek i nie pozwolił na dogrywki. Polska wygrała 25:23 i tylko jeden set dzielił nas od brązowego medalu.

W ostatnim secie Włosi nie mieli już nic do stracenia, dzięki czemu oglądaliśmy dość ciekawą końcówkę. Biało-czerwoni byli jednak na tyle rozpędzeni, że nie dawali przeciwnej ekipie szans na narzucenie swojego tempa gry. Dzięki temu zwyciężyliśmy 25:20, a całe spotkanie 3:0 w setach.

Brązowy medal wywieziony, choć był chrapka na więcej

Raczej nikt nie zdziwi się, że nasza kadra celowała w złoty medal. Tego samego oczekiwali kibice, lecz po meczu z USA ta nadzieja prysła. Na szczęście nasza kadra nie załamała się i potrafiła wrócić na swój poziom. Dzięki temu zdobyliśmy brązowy medal i z pozytywnym nastawieniem będziemy rozpoczynać Mistrzostwa Świata, które zaczną się już 26 sierpnia.

Niedawno poznaliśmy szeroki skład na ten turniej. Polska zdecydowanie będzie jednym z faworytów. Czy po raz trzeci obronimy tytuł mistrzowski? Tego dowiemy się już wkrótce.