Sport.Goniec.pl > Tenis > Magdalena Fręch z wygraną w pierwszej rundzie turnieju w Birmingham. Ogromne emocje w pierwszym secie
Dawid Szczurek 20.06.2023 20:21

Magdalena Fręch
THOMAS SAMSON/AFP/East News

Świetny początek turnieju WTA 250 w Birmingham w wykonaniu Magdaleny Fręch. Polska tenisistka wygrała swój pierwszy mecz w turnieju głównym. Polka pokonała doświadczoną Czeszkę Barborę Strycovą 7:6, 6:1. Niesamowitych emocji kibicom dostarczył szczególnie pierwszy set.

Ogromne emocje w pierwszym secie. Zwycięski tie-break Magdaleny Fręch

Rywalką polskiej tenisistki w pierwszej rundzie brytyjskiego turnieju była Barbora Strycova, która swego czasu zajmowała nawet 16. miejsce w rankingu WTA. Po urodzeniu dziecka Czeszka pauzowała jednak przez prawie dwa i pół roku, spadając na 690. pozycję w zestawieniu.

W pierwszym secie spotkania różnica w ograniu tenisistek nie była widoczna. Starcie należało do niezwykle wyrównanych. Strycova miała nawet 6 piłek setowych, które skutecznie wybroniła Magdalena Fręch. Pierwszą odsłonę rywalizacji rozstrzygnął dopiero tie-break. W nim lepsza okazała się polska tenisistka, która zwyciężyła 7:3.

Wyciekła treść SMS-ów Anastazji. O tym pisała do swojego chłopaka tuż przed śmiercią

Dominacja Magdaleny Fręch w drugim secie. Polka w drugiej rundzie turnieju w Birmingham

Zupełnie inny scenariusz kibice oglądali w drugim secie. Czeszka popełniała mnóstwo błędów, które wykorzystywała Magdalena Fręch. Po niespełna 30 minutach gry Polka prowadziła już 4:0.

Kryzysowe chwile nastąpiły w piątym gemie. Strycova prowadziła już 40:0 przy podaniu polskiej tenisistki. Ostatecznie dzięki dobremu serwisowi Magdalena Fręch wybrnęła z ciężkiej sytuacji, wychodząc na prowadzenie 5:0. Czeszka zdołała wygrać zaledwie jednego gema w drugim secie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem polskiej tenisistki 7:6, 6:1.

Magdalena Fręch w drugiej rundzie turnieju w Birmingham zagra z Soraną Cirsteą

Magdalena Fręch potwierdziła swoją bardzo dobrą formę na kortach trawiastych w tym sezonie. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Polka awansowała do ćwierćfinału innego brytyjskiego turnieju, w którym lepsza okazała się znakomita Brytyjka Jodie Burrage.

W drugiej rundzie turnieju w Birmingham polska tenisistka zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą (38. WTA), która zwyciężyła w pojedynku z Aną Bogdan (61. WTA). Niezależnie od wyniku kolejnej potyczki, Magdalena Fręch awansuje w światowym rankingu, osiągając swój najlepszy rezultat w karierze.

Źródło: sport.interia.pl