Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Legia Warszawa pożegnała się z Ligą Europy. Porażka ze Spartakiem
Redakcja Redakcja
Redakcja Redakcja 09.12.2021 20:57

Legia Warszawa pożegnała się z Ligą Europy. Porażka ze Spartakiem

LEGIA SPARTAK
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Legia Warszawa: Artur Boruc, Mattias Johansson, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki, Yuri Ribeira, Andre Martins, Bartosz Slisz, Lirim Kastrati, Josue, Luquinhas i Mahir Emreli

Koniec marzeń o Europie. Legia Warszawa przegrała ze Spartakiem Moskwa 0:1. Ostatni mecz fazy grupowej Ligi Europy był ostatnia nadzieją wojskowych o awans do fazy pucharowej. Kolejny raz Legia nie podołała swoim demonom.

• Spartak Moskwa: Aleksandr Sielichow, Maximiliano Caufriez. Samuel Gigot, Gieorgij Dżykija, Ayrton, Roman Zobnin, Nail Umiarow, Victor Moses, Quincy Promes , Zelimchan Bakajew i Michaił Ignatow

Po ostatnim spotkaniu Ligi Europy stołeczna drużyna musi podnieść się z serii porażek w Ekstraklasie i powalczyć o utrzymanie w lidze. Obecnie zespół wojskowych jest w strefie spadkowej i zajmuje 16. miejsce.

Do przerwy wynik się nie zmienił i gospodarze musieli zejść do szatni na przerwę przy rezultacie 0-1. Po przerwie wynik pozostał taki sam.

Mecz rozpoczął się w następujących składach:

Wynik spotkania otworzył Spartak Moskwa w 17 minucie, kiedy to bramkę dla rosyjskiej drużyny zdobył Zelimchan Bakajew. Znalazł miejsce na 16 metrze, przymierzył i bezbłędnie pokonał bramkarza gospodarzy.