Sport.Goniec.pl > Tenis > Legenda tenisa szczerze o sytuacji Igi Świątek. "To zawsze zostawia ślad w głowie"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 26.05.2023 13:44

Legenda tenisa szczerze o sytuacji Igi Świątek. "To zawsze zostawia ślad w głowie"

Iga Świątek
IMAGO/Hansjürgen Britsch/Imago Sport and News/East News

Prestiżowy Rolland Garros za pasem. Jeden z najważniejszych tenisowych turniejów w roku rozpocznie się już 28 maja. Faworytką do sięgnięcia po wielkoszlemowe trofeum wśród pań jest Iga Świątek. Nie będzie jednak łatwo, ponieważ nasza mistrzyni jeszcze do niedawna zmagała się z kontuzją uda, a jednocześnie największe rywalki liderki rankingu WTA nie zamierzają ułatwiać Idze zadania. 

Iga Świątek broni tytułu we Francji

Najbliższe tygodnie będą stały pod znakiem tenisa! 28 maja, w Paryżu startuje jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, czyli Roland Garros. W stolicy Francji są już wszystkie najlepsze tenisistki oraz tenisiści świata, do pierwszej piłki w turnieju głównym pozostały już godziny. 

Wielkoszlemowy turniej rozgrywany nad Sekwaną to prestiż, sława, wielkie pieniądze i  tenisowa historia. - To jest mój ulubiony turniej w całym roku. Zawsze mam dodatkową motywację by tu przyjeżdżać i grać w Paryżu - mówiła na jednej z konferencji prasowych przed Roland Garros Iga Świątek. Najlepsza tenisistka świata broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

Na turniejowym Twitterze pojawił się krótki filmik uwieczniony podczas treningu Raszynianki. Nagranie podpisano wymownym “cisza przed burzą”.

Nowe fakty ws. małżeństwa z Warszawy. Zaskakujące doniesienia od właściciela pensjonatu

Kontuzja Igi Świątek i mocne rywalki

W tym roku, o obronę tytułu będzie niezwykle trudno. Przypomnijmy, że nasza mistrzyni 17 maja skreczowała w meczu z Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju w Rzymie. Wówczas Iga ze łzami w oczach schodziła z kortu, a jej występ w Roland Garros stał przez pewien czas pod znakiem zapytania. 

Na szczęście już kolejnego dnia nasza reprezentantka przekazała dobre wieści. - Potrzebuję na pewno kilku dni odpoczynku. Bilety do Paryża rezerwujemy, więc... trzymajcie kciuki. Mam nadzieję - do zobaczenia niedługo - napisała na swoim Twitterze Iga Świątek. Wszystkim fanom spadł kamień z serca.

Trzeba także przypomnieć, że zasiadająca ponad rok na tronie kobiecego tenisa Iga Świątek nie miała dotychczas tak zaciętej konkurencji. Czołówka rankingu WTA to plejada znakomitych tenisistek, jednak w ostatnim czasie walka o prym rozgrywa się pomiędzy trzema paniami: Igą, Białorusinką Aryną Sabalenką oraz Kazaszką Eleną Rybakiną. 

Legenda tenisa szczerze o Idze Świątek

Niedawno kontuzja uda oraz niezła dyspozycja rywalek bez wątpienia będą stanowić spore wyzwanie dla liderki rankingu WTA. Kilka słów odnośnie Igi Świątek powiedział w rozmowie z Faktem Alex Corretja. Legendarny tenisita, dwukrotny finalista Roland Garros odniósł się m.in. do urazu mistrzyni.

- Zależy, jak szybko Iga dojdzie do siebie po kontuzji, jakiej doznała w Rzymie. Fizycznie i psychicznie, bo to zawsze zostawia jakiś ślad w głowie - powiedział Alex Corretja.

Legendarny sportowiec wypowiedział się także w kontekście paryskiego turnieju. - Tym razem wszystko jest inaczej niż w poprzednim roku, gdy wszystko szło jej znakomicie i musi się odnaleźć w tej sytuacji. Wiem jednak, że Iga mocno pracuje nad stroną mentalną, więc powinna sobie poradzić - dodał.

Źródło: Fakt/ Goniec.pl