Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek może zgarnąć rekordową nagrodę! Takiej kasy w Paryżu jeszcze nie było
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.05.2023 14:55

Iga Świątek może zgarnąć rekordową nagrodę! Takiej kasy w Paryżu jeszcze nie było

Iga Świątek
AFP/EAST NEWS

Iga Świątek niebawem weźmie udział w kolejnym turnieju wielkoszlemowym – French Open, gdzie będzie broniła zdobytego przed rokiem tytułu. Ta edycja będzie jednak wyjątkowa, bowiem organizatorzy przygotowali rekordową pulę nagród, aż 49,6 miliona euro, czyli blisko 223,6 milionów złotych! Jest o co grać.

Iga Świątek przed szansą na obronę tytułu. W grze grube miliony

Iga Świątek już niebawem ma szansę upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Liderka rankingu WTA może obronić tytuł zdobyty przed rokiem, jak również wzbogacić się o gigantyczną kwotę. W tym roku, organizatorzy French Open zaszaleli i podwyższyli znacznie pulę nagród. W specjalnym oświadczeniu wyjaśnili, że celem wzrostu jest większa równomierność podziału pomiędzy wszystkich tenisistów. 

W poprzednim roku pula nagród wynosiła 43,6 miliona euro, czyli około 96,6 milionów złotych. W tej edycji jest ona już znacznie wyższa i wynosi aż 49,6 miliona euro, daje nam 223,6 milionów złotych. Gigantyczne pieniądze czekają na zawodników.

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

Iga Świątek powalczy o rekordowe nagrody w turnieju Rolanda Garrosa

Iga Świątek przystępuje do tegorocznego French Open jako liderka światowych rankingów i główna faworytka do końcowego triumfu. Przypomnijmy, że Polka jeszcze niedawno zmagała się z kontuzją kolana, jednak publikując na swoim twitterowym profilu zdjęcie z francuskiego kortu, dała odetchnąć i uspokoiła swoich fanów. Teraz jest pewne, że Świątek zagra w turnieju.

Organizatorzy przekazali, że w turniejach singlowych wzrost nagród wyniesie o 9,1 procent. Zawodnicy, którzy odpadną w pierwszych trzech rundach, otrzymają od 11 do 13 proc. większą wypłatę, niż miało to miejsce rok temu, natomiast za odpadnięcie już w pierwszej rundzie - 69 tysięcy euro. 

Ile zarobią tegoroczni finaliści French Open?

Iga Świątek za ewentualne końcowe zwycięstwo w turnieju Roland Garros może otrzymać 2,3 miliona euro, co jest lekkim wzrostem w porównaniu z ubiegłym rokiem (2,2 mln euro). Przegrany z finału może liczyć w tej edycji na 1,15 mln euro. Dla porównania rok temu było to 1,1 mln euro gwarantowane dla finalisty. Warto zaznaczyć, że nagrody zarówno w turnieju kobiet jak i mężczyzn są identyczne. Największy wzrost wynagrodzeń przewidziano w turnieju na wózkach. Pula nagród w tych kategoriach wyniesie 800 tys. euro, czyli aż o 40 procent więcej niż rok temu.

Tegoroczne French Open rozpocznie się w niedzielę, 28 maja.