Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Kolejne zwycięstwo Polek w mistrzostwach Europy. Pogrom w drugim secie, późniejsze problemy
Dawid Szczurek 20.08.2023 22:02

polskie siatkarki
sport.tvp.pl (zrzut ekranu)

To miał być dla polskich siatkarek spacerek. Po drugim secie wszystko wskazywało na łatwą wygraną Polek. Później pojawiły się nieoczekiwane problemy. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały Węgierki 3:1 w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. "Biało-Czerwone" dopisały kolejne zwycięstwo w turnieju. W poniedziałek reprezentantki Polski czeka kluczowe starcie z Serbkami.

Polskie siatkarki bez fajerwerków w pierwszym secie

Polki przystępowały do niedzielnego spotkania w roli zdecydowanych faworytek. Węgierki w pierwszym meczu turnieju przegrały z Ukrainkami 0:3. Stefano Lavarini desygnował do gry podstawowy skład. Nasze siatkarki podobnie jak w meczu ze Słowenkami popełniały jednak w pierwszym secie dużo niewymuszonych błędów.

Grające na luzie Węgierki nie pozwalały Polkom na uzyskanie większej przewagi. Włoski trener z czasem zaczął wprowadzać na boisko zmienniczki. "Biało-Czerwone" pomimo średniej gry wygrały pierwszą partię 25:22.

Nie żyje ksiądz, który "nieobyczajnie zachował" się na plaży. Nieoficjalnie podano przyczynę śmierci

Polskie siatkarki rozgromiły rywalki w drugiej partii

Nieoczekiwanie wyrównaną grę oglądaliśmy również na starcie drugiego seta. Po chwili Polki ruszyły do ataku i od stanu 6:5 zdobyły siedem kolejnych punktów, uzyskując bezpieczne prowadzenie. Od tego momentu nasze siatkarki w pełni kontrolowały wydarzenia na boisku.

Podopieczne Stefano Lavariniego powiększały przewagę z każdą kolejną minutą. Dominowały nad przeciwniczkami w każdym aspekcie gry. Drugiego seta sprytnym zagraniem zakończyła Monika Fedusio. Polki wygrały aż 25:12!

Polskie siatkarki z drugim zwycięstwem w mistrzostwach Europy

Wydawało się, że w trzecim secie Polki pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało. Węgierki postawiły naszym siatkarkom trudne warunki. Wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatnich akcjach trzeciej partii. Niespodziewanie to rywalki pokazały się w nich z lepszej strony, popisując się bardzo dobrą skutecznością w ofensywie. Reprezentantki Węgier wygrały trzecią partię 25:21.

Po zaskakującej porażce w trzecim secie wśród polskich kibiców wdarł się pewien niepokój. Nasze siatkarki opanowały jednak sytuację na boisku. Tym razem obyło się bez nerwowej końcówki i Polki wygrały czwartą partię 25:16, a cały mecz 3:1.

"Biało-Czerwone" czekają jeszcze trzy spotkania w fazie grupowej. W poniedziałek reprezentantki Polki podejmą w meczu na szczycie Serbki. W kolejnych dniach zmierzą się z Belgijkami oraz Ukrainkami. Z grupy awansują cztery najlepsze zespoły.

Źródło: Goniec Sport