Sport.Goniec.pl > Tenis > Ile zarabia Iga Świątek? To prawdziwa fortuna
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 02.09.2023 09:12

Ile zarabia Iga Świątek? To prawdziwa fortuna

Iga Świątek
Wojciech Olkusnik/East News

Ile zarabia Iga Świątek? Na jej fortunę składają się nie tylko nagrody turniejowe, ale także kontrakty reklamowe. Polka ma do nich niezwykłe szczęście i wysoko się ceni. “Forbes” opublikował ranking najbogatszych tenisistów - raszynianka znalazła się na podium. Co za liczby!

Iga Świątek idzie jak burza przez US Open

Iga Świątek pewnie zameldowała się w czwartej rundzie po pokonaniu swojej przyjaciółki, Kaji Juvan. Ograła ją 6:0, 6:1 i pokazała wysoką formę. Niewielu jej rywali z rozstawieniami miało tyle szczęścia. Wszystko przez “niewidzialnego wroga”.

Hubert Hurkacz po swoim przegranym meczu zdradził, że nie czuł się dobrze. Podobne dolegliwości miała Ons Jabeur. Wielu tenisistów skarżyło się na wirusa lub bakterię, która zaczęła krążyć po turnieju. Problem jest bardzo duży i można mieć tylko nadzieję, że Świątek nie będzie musiała go doświadczać.

Legia Warszawa poznała grupowych rywali w LKE. Przed "Wojskowymi" niełatwe zadanie

Iga Świątek trzecia w rankingu

Iga Świątek zarabia miliony, ale nie tylko na turniejach. Jej majątek został obliczony i pokazany w rankingu “Forbes”. Umieszczono w nim wszystkich najbogatszych tenisistów. Polka znalazła się na trzecim miejscu całego zestawienia, a jednocześnie była pierwsza wśród kobiet. 

Ile tak naprawdę zarabia? Można złapać się za głowę. Pieniądze z reklam stanowią znaczną część jej budżetu. Na korcie zarobiła jedynie trochę ponad ⅓ całej sumy!

Iga Świątek zarabia miliony

Iga Świątek znalazła się jedynie za Novakiem Djokiviciem i Carlosem Alcarazem w ogólnym zestawieniu. Serb i Hiszpan wyprzedzają wszystkich o głowę. Polka zgromadziła niemal o 10 mln mniej niż drugi na liście lider rankingu ATP.

Świątek łącznie zarobiła 22 mln dolarów, z czego 8,4 mln udało jej się zdobyć na korcie, a aż 14 mln pochodzi z reklam. Przypomnijmy, że Polka stała się m.in. twarzą PZU, Oshee, ON Running czy VISA. Ostatnio podpisała również kolejny kontrakt, tym razem z firmą Infosys. Jak widać, reklamy nie przeszkadzają jej w grze. 22-latka skupia się przede wszystkim na dobrej grze. Bez niej nie będzie miała niczego.

Źródło: Forbes