Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek potwierdziła, zdobyła się na wspaniały gest. Przekazała niebagatelną kwotę na szczytny cel
Piotr Dutka
Piotr Dutka 11.10.2022 08:20

Iga Świątek potwierdziła, zdobyła się na wspaniały gest. Przekazała niebagatelną kwotę na szczytny cel

PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Iga Świątek tuż po niedzielnym finale turnieju w Ostrawie zadeklarowała, że zdobyta przez nią kwota zostanie przeznaczona na szczytny cel charytatywny. W poniedziałek przypieczentowała swoją zapowiedź, wydając specjalne oświadczenie. Młoda Polka zdobyła się na tak wyjątkowy gest w szczególnym dniu.

Iga Świątek to zdecydowanie jedna z największych gwiazd światowego tenisa. Młoda Polka już od jakiegoś czasu znajduje się na szczycie rankingu WTA, dokładając do swojej kolekcji kolejne trofea. Raszynianka rozgrywająca wspaniały sezon, nie znalazła się jednak na prestiżowej liście TIME100 Next, zawierającej nazwiska największych wschodzących gwiazd z różnych dziedzin, w tym także sportu.

Młoda Polka bez żadnych kompleksów weszła na szczyt rankingu tenisistek, a także triumfowała już w dwóch turniejach wielkoszlemowych - Roland Garros i US Open. Dodatkowo jej łupem padły m.in. turnieje w Miami, Indian Wells, Rzymie i Stuttgarcie.

W niedzielne popołudnie w Ostrawie rozegrała pasjonujący finał z reprezentantką gospodarzy, Czeszką Barborą Krejcikovą. Obie zawodniczki zaprezentowały się z niezwykle efektownej strony, wznosząc się na wyżyny swoich umiejętności, zapewniając kibicom świetne widowisko. Niestety, ale mecz zakończył się zwycięstwem Krejcikovej, która po zaciętych dwóch setach mogła się cieszyć z okazałego zwycięstwa.

Iga Świątek zdecydowała się na piękny gest. Przekazała kilkaset tysięcy na szczytny cel

Tuż po zakończeniu niedzielnego starcia, głos zabrała Iga Świątek, która ogłosiła co zrobi z pieniędzmi, które zdołała wygrać na czeskich kortach. Mowa o niebagatelnej kwocie wynoszącej 280 tysięcy złotych.

-  Jutro jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i całą nagrodę przekazuję na organizacje pracujące na rzecz tej sprawy w Polsce - zadeklarowała. Jej słowa spotkały się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem, zbierając gigantyczną masę braw.

W poniedziałek młoda tenisistka potwierdziła swoją zapowiedź za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

- Kontynuując mają już tradycję przekażę całą wygraną z turnieju w Ostrawie organizacji charytatywnej. Będzie to 280 tysięcy złotych i trafi do SOS Wioski Dziecięce na wsparcie psychologiczne dla podopiecznych Wiosek w całej Polsce - sprecyzowała swoją wypowiedź.

Jak się okazało, nie jest to koniec dobroczynnych działań Igi Świątek, która zapowiedziała już kolejne działania. Chodzi o dodatkowy rodzaj wsparcia po turnieju w San Diego, którego udzieli osobiście do spółki ze swoją psycholog Darią Abramowicz.

- Obie będziemy odpowiadać na pytania z zakresu dbania o zdrowie psychiczne, psychologii i wsparcia mentalnego - przekazała Iga Świątek.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Interia Sport.pl