Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Sensacyjne rozstrzygnięcie w III rundzie turnieju
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 02.07.2022 18:37

iga świątek wimbledon
SEBASTIEN BOZON/AFP/East News

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu. Polska tenisistka i liderka rankingu WTA przegrała pierwszy mecz od 16 lutego. Jej rywalka, Alize Cornet, grała jak z nut i to ona w czwartej rundzie podejmie walkę o ćwierćfinał turnieju.

To pierwsza porażka Igi Świątek od dłuższego czasu, a dokładnie 16 lutego. Widać jednak było, że podczas Wimbledonu nie radziła sobie zbyt dobrze i problem sprawiały jej dużo niżej notowane zawodniczki.

Początek meczu nie był dla Igi Świątek prosty. Tenisistka męczyła się z niewymuszonymi błędami - piłka z jej uderzeń często wpadała w siatkę lub aut. Wiadomo, że trawiaste korty nie należą do jej ulubionych, a polska zawodniczka długo się rozgrzewała i męczyła w początkowych gemach.

Świątek przegrała pierwszego seta wynikiem 6:4. Choć wydawało się, że Świątek obudziło się na kilka gemów, to błędów wciąż było zbyt wiele, a Cornet grała jak z nut.

Drugi set rozpoczął się bardzo długim gemem, w którym Świątek kilkukrotnie traciła przewagę. Ostatecznie udało jej się przebić przez mur i wygrać gem otwarcia drugiego seta. Potem nie było już jednak tak dobrze - zdawało się, że z polskiej tenisistki uszło powietrze. Jej returny często trafiały w aut lub w siatkę, do niektórych piłek w ogóle nie biegła. Punkty uciekały jak szalone.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:4, 6:2. W następnej rundzie rywalką Alize Cornet będzie Australijka Alja Tomljanović (44. WTA), która niespodziewanie pokonała 14. w rankingu Czeszkę Barborę Krejcikovą.

Z Wimbledonu również opadła Magdalena Fręch. Zawodniczka nie dała rady pokonać byłej zwyciężczyni turnieju, Simony Halep. W pierwszym secie stawiała znaczny opór, ale w drugim Halep dała prawdziwy koncert tenisa. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 6:1.

Polacy wciąż grają w Wimbledonie. Przed nami jeszcze zmagania deblowe - w parach zagrają Magdalena Fręch i Brazylijka Beatriz Haddad Maia oraz Kamil Majchrzak i Jan Zieliński.