Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek jest nie do zatrzymania. Polka w półfinale turnieju w Bad Homburg
Dawid Szczurek 29.06.2023 19:13

Iga Świątek jest nie do zatrzymania. Polka w półfinale turnieju w Bad Homburg

Rex Features/East News

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Bad Homburg rywalizowała z Anną Blinkową. Po fenomenalnej grze Polka zwyciężyła czwartkowe spotkanie 6:3, 6:2. O wielki finał 22-latka zawalczy w piątek. Jej rywalką będzie Włoszka, Lucia Bronzetti.

Pewne zwycięstwo Igi Świątek w pierwszym secie

Iga Świątek rozpoczęła czwartkowy ćwierćfinał od dwóch wygranych gemów serwisowych. Tym samym odpowiedziała Rosjanka. W piątym gemie Polka zdominowała rywalkę, która nie była w stanie sprostać mocnym serwom 22-latki. Nasza tenisistka poszła za ciosem i przełamała rywalkę, prowadząc 4:2.

Polka posyłała niezwykle celne, a przy tym silne uderzenia. Ogromne problemy rywalce sprawiał serwis Igi, mający na kortach trawiastych olbrzymie znaczenie. Blinkowa z kłopotami zdołała wygrać przy własnym podaniu. Iga Świątek pierwszego seta zakończyła w widowiskowym stylu. Po potężnym serwie Polki, który cudem obroniła Rosjanka, piłka wróciła na stronę Igi. Wówczas 22-latka "postawiła kropkę nad i" celnym forhendem. Polska tenisistka wygrała pierwszego seta 6:3.

Wyłowili wrak Titana. Służby poinformowały, co znajdowało się w środku

Koncertowa gra Igi Świątek. Polka bez problemów awansowała do półfinału turnieju w Bad Homburg

Drugą partię Rosjanka zaczęła od kilku asów serwisowych, nie dając szans Idze Świątek w pierwszym gemie. Chwilę później Blinkowa miała pierwszą dogodną okazję do przełamania, jednak pomyliła się w prostej sytuacji. Polka obroniła własne podanie i po chwili było 1:1. Drugi gem serwisowy 22-latka zakończyła efektownym asem.

Kluczowy dla drugiego seta był piąty gem. Rosjanka raz za razem psuła pierwszy serwis, co otworzyło Idze Świątek drogę do kolejnego przełamania. Po podwójnym błędzie Blinkowej nasza tenisistka prowadziła 3:2. Dalsza część spotkania była prawdziwym popisem w grze Polki, która z łatwością wygrała kolejnego gema, a następnie po raz trzeci w meczu przełamała rywalkę. Spotkanie zakończyło się wygraną Igi Świątek 6:3, 6:2. Polka potwierdziła, że na trawie czuje się coraz pewniej.

Nowy pseudonim Igi Świątek. Niemcy zachwyceni grą Polki

Iga Świątek nie ukrywa, że korty trawiaste nie są jej mocną stroną. W dotychczasowej karierze Polka spisywała się na trawie zdecydowanie poniżej swoich możliwości. W turnieju rozgrywanym w niemieckiej miejscowości Bad Homburg 22-latka prezentuje jednak świetną dyspozycję.

Kapitalne występy polskiej tenisistki zostały docenione w Niemczech. Iga Świątek otrzymała od gospodarzy turnieju nowy pseudonim. "We like Iga GRASStek" ("Lubimy Igę GRASStek") - podpisali jedną z relacji opublikowanych na profilu na Instagramie Bad Homburg Open organizatorzy.

Źródło: Goniec Sport