Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek gra z WŚP. Aukcja tenisistki jest hitem
Piotr Dutka
Piotr Dutka 12.01.2023 11:17

Iga Świątek gra z WŚP. Aukcja tenisistki jest hitem

PATRICK HAMILTON/AFP/East News
PATRICK HAMILTON/AFP/East News

Iga Świątek wielokrotnie udowadniała, że nie jest obojętna na ludzkie cierpienie, angażując się w wiele charytatywnych inicjatyw. Gwiazda postanowiła wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazując na aukcję jedną ze swoich rakiet. Okazuje się, że narzędzie pracy popularnej "gówniary z paletką" cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków, a jej aktualna kwota dosłownie zwala z nóg.

Iga Świątek gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przekazała na aukcję wyjątkową rzecz

Przed nami 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilkudziesięciu lat w okolicach stycznia niezliczona ilość Polaków pokazuje dobroć swoich serc, żywo angażując się w tę piękną inicjatywę. To właśnie w tym dniu, tysiące wolontariuszy na ulicach miast i miasteczek, a przede wszystkim zwykli obywatele, którzy przeznaczają część swoich środków na pomoc potrzebującym, składają się na obraz empatycznego i niezwykle zjednoczonego społeczeństwa.

Warto podkreślić, że w 2023 roku finał WOŚP zagra już 29 stycznia pod wyjątkowym hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Jak można się spodziewać, WOŚP to nie tylko "stacjonarne" zbieranie do legendarnych puszek. Wraz z powszechną cyfryzacją, wiele atrakcyjnych licytacji jest organizowanych w sieci.

Aukcje z rzeczami materialnymi bądź ze spotkaniami wystawiają znane osobistości ze świata mediów, telewizji, muzyki i ogólnie polskiego show-biznesu, od znanych sportowców, aż po cenionych artystów i piosenkarzy.

Nie tak dawno informowaliśmy, że uwielbiana celebrytka, Dorota Gardias również gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Szczęśliwiec, który zdoła wygrać licytację z jej udziałem, będzie mógł się cieszyć występem wokalnym prezenterki na swoim własnym weselu!

Równie ciekawą "ofertę" przygotował ulubieniec widzów, Andrzej Grabowski. Wybitny aktor wystawił na aukcję nietypową usługę, która szybko stała się hitem sieci. Popularny "Ferdek" zadeklarował, że poodkurza komuś mieszkanie.

Iga Świątek wspiera WOŚP. Cena jej aukcji dosłownie zwala z nóg

Jak można się spodziewać, wyjątkowych aukcji jest zdecydowanie więcej. Na szczególną uwagę zasługuje jednak propozycja Igi Świątek, która w ostatnich miesiącach wdarła się na szczyt rankingu WTA, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek ubiegłego roku.

Młoda tenisistka z Raszyna przygotowała prawdziwą gratkę dla wszystkich licytujących, ale przede wszystkim zadeklarowanych fanów tenisa. Iga Świątek, która kilka dni temu została uhonorowana prestiżowym tytułem Najlepszego Sportowca Polski w 2022 r, wystawiła na aukcję "ofertę specjalną".

Szczęśliwy zwycięzca licytacji otrzyma zaproszenie na mecz Igi Świątek na Roland Garros 2023, osobiste spotkanie, a także niezwykłą rakietę, którą wygrała Roland Garros, a także US Open 2022.

Na oficjalnej stronie licytacji można przeczytać, że tuż po swoim meczu, Iga spotka się ze zwycięzcą aukcji na krótkie spotkanie w kuluarach turnieju, kiedy to poza rozmową, możliwe będzie zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia i uzyskanie autografu czy personalnej dedykacji.

Jak można się spodziewać, oferta tenisistki rozbudziła fantazję wielu Polaków, którzy z ogromną zaciętością rzucili się do licytowania wyjątkowego "artefaktu". Aktualnie ( stan z 12 stycznia 2023) jego cena wynosi niebagatelną kwotę ponad 204 tysięcy złotych. [LINK]

Screen Allegro / Licytacja WOŚP Igi Świątek
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Polskie gwiazdy wspierają piękną inicjatywę

Warto podkreślić, że Iga Świątek nie jest jedyną gwiazdą, która otwarcie wsparła Jurka Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jest ich sporo, a niektóre ceny licytacji są naprawdę okazałe. Poniżej znajdziecie listę gwiazd, które oddały na aukcje fundacji Jurka Owsiaka coś cennego.

Viki Gabor - udział w teledysku: cena 6450zł [LINK]

Grzegorz Krychowiak- spotkanie i garnitur szyty w Balamonte: cena 18 100zł [LINK]

Witalij Kliczko- spotkanie i rękawice z podpisem: cena 7100zł [LINK]

Joanna Przetakiewicz - kolacja z rozmową od serca: cena 35 100zł [LINK]

Karol Okrasa- kolacja przygotowana przez kucharza: cena 17 200zł [LINK]

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Gala Mistrzów Sportu. Tata Igi Świątek niezwykle dumny z córki, padły piękne słowa

Turniej Czterech Skoczni. Trener rywali zaatakował Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki po raz drugi został ojcem. Mamy zdjęcie i znamy imię dziecka

 

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!