Sport.Goniec.pl > Tenis > Fenomenalne zagranie Igi Świątek. Rywalka bez szans na reakcję [WIDEO]
Dawid Szczurek 27.06.2023 10:58

Fenomenalne zagranie Igi Świątek. Rywalka bez szans na reakcję [WIDEO]

Iga Świątek w meczu z Tatjaną Marią
twitter.com/badhomburgopen (zrzut ekranu)

Iga Świątek turniejem w Bad Homburg rozpoczęła sezon na kortach trawiastych. Polka po emocjonującym meczu pokonała Tatjanę Marię 2:1 i awansowała do kolejnej rundy zawodów. 22-latka rozkręcała się z każdą minutą gry, popisując się widowiskowymi zagraniami. Jedno z nich pojawiło się na oficjalnym profilu turnieju na Twitterze. Kibice byli zachwyceni uderzeniem polskiej tenisistki.

Iga Świątek w kolejnej rundzie turnieju w Bad Homburg. Zacięty bój z Tatjaną Marią

Mecz z Niemką Iga Świątek rozpoczęła od przełamania. W dalszej fazie pierwszego seta to jednak Tatiana Maria grała skuteczniej, co pozwoliło jej na zwycięstwo 7:5.

Podrażniona obrotem spraw Polka przystąpiła do odrabiania strat. Gra 22-latki uległa znacznej poprawie i raszynianka nie dała przeciwniczce żadnych szans w kolejnych gemach spotkania. Zwyciężyła 6:2, 6:0, a całe spotkanie 2:1.

Nowe informacje ws. zabójstwa Anastazji. Ujawnili treść SMS-a, którego miał wysłać 32-latek

Efektowne zagranie Igi Świątek. Kibice zachwyceni

Iga Świątek błyskawicznie otrząsnęła się po porażce w pierwszym secie. Kibice podziwiali kolejne, efektowne uderzenia Polki, z którymi nie potrafiła poradzić sobie jej rywalka. Organizatorom turnieju do gustu przypadło szczególnie jedno z nich.

Na oficjalnym profilu zawodów na Twitterze udostępniono akcję polskiej tenisistki z trzeciego seta meczu. Po krótkiej wymianie Iga Świątek posłała potężny bekhend, który cudem zdołała wybronić Niemka. Piłka wróciła na stronę Polki, która z powietrza mocnym uderzeniem zdobyła kolejny punkt w meczu. Tatjana Maria stanęła jak wryta i mogła jedynie przyglądać się skutecznemu forhendowi z boku. "Jazda" - krzyknęła 22-latka, pewnie zmierzając po zwycięstwo w meczu.

Iga Świątek rozpoczyna sezon na kortach trawiastych. Polka przygotowuje się do Wimbledonu

Po chwili odpoczynku po triumfie w Roland Garros Iga Świątek wróciła na kort. Występem na kortach trawiastych w Bad Homburg 22-latka rozpoczyna tegoroczny sezon na trawie. Poprzez grę w niemieckim turnieju Polka chce przygotować się do zbliżającego się Wimbledonu, który wystartuje już 3 lipca.

Szanse polskiej tenisistki na triumf w najstarszym turnieju tenisowym świata ocenił Piotr Sierzputowski, były trener Igi Świątek. - Nie mamy w tej chwili żadnej specjalistki od grania na trawie. Oczywiście Sabalence pomoże serwis, Rybakinie pomoże serwis, ale to wcale nie znaczy, że któraś z nich ten turniej wygra. Wystarczy, że jedna czy druga zagra z rywalką, która dobrze dostawi rakietę na returnie i będzie po zabawie. Rybakina i Sabalenka są po tej ładniejszej stronie 50 procent szans, jakie dawałbym każdej z nich w meczu z Igą. Ale Iga absolutnie nie powinna mówić: "o nie, ja nie potrafię grać na trawie" - stwierdził.

Żródło: twitter.com/badhomburgopen