Sport.Goniec.pl

Allegro/ aukcja Iga Świątek: Roland Garros 2023 oraz rakieta

Aukcja Igi Świątek na rzecz WOŚP bezkonkurencyjna. Mistrzyni zostawiła w tyle m.in. Roberta Lewandowskiego

31 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku sprawia, że Polacy wspinają się na wyżyny hojności i przekazują na szczytne cele olbrzymie kwoty pieniędzy. W tym roku fundacja gromadziła środki na specjalistyczny sprzęt medyczny i laboratoryjny, do diagnozowania i leczenia sepsy. WOŚP wsparła Iga Świątek, przekazując na aukcję m.in. swoją tenisową rakietę. Polska mistrzyni rozbiła bank, a kwota licytacji zwala z nóg.

Aukcja Igi Świątek na rzecz WOŚP bezkonkurencyjna

W tym roku z okazji wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano pieniądze na walkę z sepsą. Tradycyjnie, co roku do wielkiej dobroczynnej akcji włączyły się rzesze wolontariuszy, a także spore grono znanych i cenionych osób ze świata sportu, kultury, polityki. Na aukcje trafiają wówczas unikalne przedmioty, możliwości spotkań z osobami znanymi, cenionymi.

W tym roku do wylicytowania były między innymi kolacja oraz spacer z Donaldem Tuskiem, kurtka Jerzego Owsiaka, cekinową marynarkę Agaty Dudy , obóz sportowy z Anną Lewandowską i wiele wiele innych.

Jeśli chodzi o polskich sportowców, bezkonkurencyjna w tym roku okazała się Iga Świątek oraz przedmioty, który nasza wielka mistrzyni tenisowa przekazała na rzecz fundacji WOŚP . Polka postanowiła umożliwić zwycięzcy aukcji obejrzenie na żywo jej meczu w nadchodzącym turnieju wielkoszlemowym Roland Garros, dając dwie wejściówki. Jednak największe poruszenie wzbudziła rakieta z autografem, którą Iga wygrała Roland Garros i US Open w 2022 roku.

Na kilkanaście godzin przed zakończeniem licytacji, zestaw od polskiej sportsmenki osiągnął oszałamiającą kwotę 260 tysięcy 300 złotych! Kwota zwala z nóg i jest absolutnie najwyższym wynikiem wśród polskich sportowców. Kolejne miejsce w nieoficjalnym "rankingu" najwyższych aukcji zajmuje koszulka FC Barcelony z podpisem Roberta Lewandowskiego , która jest aktualnie warta jedyne... 80 tysięcy 600 zł.

Liderem w klasyfikacji najwyższych aukcji na ten moment jest możliwość spędzenia weekendu w towarzystwie Omeny Mensah i Rafała Brzoski , w jednym z miejsc na terenie Europy. Aktualna kwota, na trzy dni przed zakończeniem licytacji to 300 tys. 100 zł.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Tenis

Niepokojące wieści w sprawie Igi Świątek. Tenisistka zmartwiła fanów
Czytaj więcej >

Tenis

Rosjanka uderzyła w Igę Światek. Krytyczne słowa pod adresem liderki rankingu WTA
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek zwróciła się z ważnym apelem. Znany tenisista zareagował na słowa Polki
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek pochwaliła się drogim gadżetem. Internauci nie mogli oderwać oczu
Czytaj więcej >

Tenis

Hubert Hurkacz w wielkim stylu triumfuje w Marsylii. Finał dla Polaka
Czytaj więcej >

Tenis

Dramat Igi Świątek. Nerwowy finał zakończony spektakularną porażką
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]