Sport.Goniec.pl > Tenis > Wielki triumf Igi Świątek. Pokonała finalistkę US Open
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 06.01.2022 08:54

Wielki triumf Igi Świątek. Pokonała finalistkę US Open

iga świątek
Rex Features/East News

Iga Świątek kapitalnie poradziła sobie w drugiej rundzie turnieju WTA w Adelajdzie. Polka w bardzo dobrym stylu uporała się z zeszłoroczną finalistką US Open Leylah Fernandez. Mecz został rozegrany ok. godziny 2:00 czasu polskiego.

Iga Świątek potrzebowała zaledwie 75 minut, żeby awansować do kolejnej rudny. Chociaż pojedynek zapowiadała się dosyć ciężko, to nasza reprezentantka zakończyła wszystko w dwóch setach wygrywając odpowiednio 6:1, 6:2.

Dominacje Igi Świątek pokazują również pozostałe statystyki spotkania. Polka popełniła zaledwie osiem niewymuszonych błędów, nie oddała również rywalce żadnego swojego gema serwisowego.

- To był dobry mecz. Jednym z moich celów na ten rok jest dominować na korcie i dziś to zrobiłam - napisała Iga Świątek tuż po wygranym meczu.

Tenisistka zwróciła się również bezpośrednio do swojej rywalki. Wyraziła uznanie dla jej gry oraz złożyła podziękowania za walkę do samego końca.

- Jestem pewna, że w przyszłości stoczymy jeszcze wiele wyrównanych pojedynków Leylah Fernandez. Dziękuję za dzisiaj - czytamy na Twitterze Igi Świątek w poście oznaczonym hasztagiem "respect".

Teraz polska tenisistka może już przygotowywać się na ćwierćfinału turnieju w Adelajdzie, w którym czeka na nią nie byle kto. Po drugiej stronie kortu stanie bowiem Wiktoria Azarenka, była liderka światowego rankingu WTA.