Sport.Goniec.pl > Kamil Stoch

Kamil Stoch

kamil stoch
05.08.2022 11:31 Kamil Stoch upadł podczas treningu. Wszyscy zamarli, "poobijany" mistrz skomentował incydent

Kamil Stoch upadł podczas treningu na zgrupowaniu w Oberhofie. Takie rzeczy u naszego mistrza trzeba traktować już z najwyższą dozą powagi, bo sam nie robi się coraz młodszy, a upadek nie wyglądał za ciekawie. Skoczek w krótkim instastory wyjaśnił, co się stało i jak się czuje.Czy sezon Pucharu Świata może być dla Polaków ponownie zagrożony? Ostatnio kontuzje lidera kadry mocno wpłynęły na występy pozostałych. Czy tak będzie i tym razem?

Ile zarabia Kamil Stoch?
10.05.2022 10:38 Ile zarabia Kamil Stoch? Sprawdziliśmy, ile zarabia najlepszy polski skoczek

Kamil Stoch to najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski w historii. W parze z kolejnymi sukcesami na skoczniach idą również niemałe pieniądze. Stoch od ponad dekady należy do ścisłej światowej czołówki i regularnie zdobywa kolejne trofea.

kamil stoch michal doleżal adam małysz pzn
26.03.2022 14:30 Kamil Stoch nie miał litości dla Adama Małysza. Opowiedział o sytuacji polskiej kadry skoczków

Kamil Stoch wypowiedział się o sytuacji wokół nieprzedłużenia kontraktu dla Michala Doleżala. Skoczek w jasny sposób dał sygnał, że jest niezadowolony z tej decyzji. Obarczył winą m.in. Adama Małysza i Apoloniusza Tajnera. Sytuacja w kadrze nie jest kolorowa. Jak twierdzi Kamil Stoch, z zawodnikami nikt nie rozmawia o sprawach związanych z ich działaniami czy finansowaniem, stąd też duża frustracja wśród sportowców.

MATTHIAS SCHRADER/AFP/East News
27.02.2022 23:39 Wyjątkowe przesłanie Kamila Stocha. Te słowa widział cały świat

Kamil Stoch to niekwestionowany mistrz zarówno na skoczni, jak i poza nią. Polski sportowiec po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony, zarówno jako sportowiec, ale również człowiek. To, co zrobił tuż po swoim skoku, widział cały świat. Na swoich nartach napisał kilka słów odnoszących się do sytuacji na Ukrainie. Konflikt na linii Rosja-Ukraina wykracza poza wszelkie ramy, skutecznie oddziałując na wiele aspektów codziennego życia. W dosadny sposób reaguje na nią również środowisko sportowe, którego członkowie, dając upust swoim emocjom, nierzadko reagują w emocjonalny, aczkolwiek właściwy sposób.Idealnym przykładem jest Kamil Stoch, który podczas konkursu w Lahti przyciągnął uwagę mediów nie tylko dobrymi skokami, ale również przesłaniem, które postanowił umiejscowić na swoich nartach.

kamil stoch raw air skoki narciarskie
22.02.2022 21:38 Polscy skoczkowie przed kolejną ważną imprezą. To tam brylował Kamil Stoch

Zbliża się szczęśliwy turniej Kamila Stocha. Raw Air wystartuje już 2 marca, a polscy skoczkowie będą mieli niepowtarzalną okazję, by wystąpić w końcu przy pełnym udziale publiczności. Czy na turniej Polacy odbudują choć częściowo formę?Warto przypomnieć, że Raw Air jest dla Stocha wyjątkowo szczęśliwe. Niektórzy nazywają ten konkurs "Stoch Air" ze względu na to, że polski skoczek króluje we wszystkich statystykach dotyczących turnieju - najwięcej razy zwyciężał cały cykl i poszczególne konkursy.

Kamil Stoch
17.02.2022 18:03 "Wypadek" Kamila Stocha na lotnisku. Żona aż złapała się za głowę

Kamil Stoch i reszta polskich skoczków wrócili w środę 16 lutego do kraju z igrzysk olimpijskich w Pekinie. Na lotnisku w Krakowie Stochowi przydarzył się mały wypadek z bagażami. Na ten widok żona skoczka aż złapała się za głowę.Kamil Stoch na tegorocznych igrzyskach olimpijskich nie zdobył żadnego medalu. Jego największy sukces to czwarte miejsce na dużej skoczni w Zhangjiakou. Mimo wszystko skoczek wrócił do Polski w dobrym nastroju, o czym napisał na Instagramie.

Skoczkowie
17.02.2022 11:49 Powrót polskich skoczków z igrzysk olimpijskich. Smutne słowa Kamila Stocha

Polscy skoczkowie wrócili w środę do Polski z Pekinu, gdzie odbywają się tegoroczne igrzyska olimpijskie. Niestety, tylko Dawid Kubacki miał powód do zadowolenia. Kamil Stoch w gorzkich słowach opisał ostateczny wynik zawodów. Dumni po zwycięstwie i wierni po porażce - tacy bez wątpienia są polscy kibice. Gorzką pigułkę przełknąć było zdecydowanie łatwiej dzięki brązowemu medalowi Dawida Kubackiego.

Kamil Stoch
17.02.2022 09:59 Kamil Stoch szykuje się do osiągnięcia wielkiego celu. Został mu tylko jeden krok

Porażka Kamila Stocha podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, wbrew pozorom, może nie przekreślić szansy skoczka na odniesienie w tym sezonie gigantycznego sukcesu. Do historii przejść może bowiem również dzięki zbliżającym się mistrzostwom świata w lotach w Planicy. Oczywiście, że powrót do Polski z medalami byłby dla polskiego skoczka spełnieniem ambicji. Warto zauważyć jednak, że nie to jest teraz najważniejsze, jeśli chce zapisać się na stałe na kartach historii sportu.

Kamil Stoch
16.02.2022 11:02 Kamil Stoch zabrał głos w sprawie kombinezonów na IO. Wyznanie zaskoczyło kibiców

Zawody w Pekinie nie okazały się dla Kamila Stocha szczęśliwe. Lider polskiej drużyny nie zdołał wywalczyć ani jednego medalu dla Polski. Kamil Stoch zabrał głos w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej niezgodności z przepisami niektórych z kombinezonów zawodników, którzy występowali na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Skoczek zadziwił swoją szczerością.

kamil stoch pekin 2022 igrzyska
15.02.2022 17:09 Kamil Stoch dostał pytanie o igrzyska. Odpowiedź mogła zaskoczyć

W ostatnich dniach Kamil Stoch był najbardziej rozchwytywanym polskim skoczkiem w kwestii wywiadów. Na tych igrzyskach nie udało mu się zdobyć medalu i wielu dziennikarzy zaczęło się zastanawiać, czy skoczek dotrwa do kolejnych zawodów tej rangi. To pytanie padło również w rozmowie z samym zainteresowanym. Wcześniej swoje ostatnie igrzyska zapowiedział Stefan Hula, który stwierdził, że za cztery lata nie będzie już startował w największej sportowej imprezie. Czy podobny los czeka również lidera polskiej kadry?

Kamil Stoch skomentował występ w konkursie drużynowym na igrzyskach w Pekinie
15.02.2022 12:40 Donald Tusk i Paweł Kukiz zwrócili się do Kamila Stocha. Skoczek chce zachować neutralność

Gdy w całym kraju zapanowała Stochomania, rodzinną miejscowość skoczka odwiedził Donald Tusk. Bronisław Stoch, ojciec sportowca, wrócił pamięcią do tego wydarzenia i opowiedział o tym, jak słynni politycy usiłowali namówić reprezentanta Polski do zabrania głosu w kluczowych sprawach społeczno-politycznych.- Odwiedził nas, tylko że zgodnie z życzeniem Kamila, żeby go nie łączyć z żadną opcją polityczną, z żadną partią, zgodziliśmy się na spotkanie, ale bez obecności mediów. Co dziwne, premier to uszanował, czym nam zaimponował bardzo. Uważam, że politycy jednak nie lubią działać bez korzyści emocjonalnych, a w tamtej sytuacji ówczesny premier zachował się z klasą - wspominał spotkanie z Donaldem Tuskiem Bronisław Stoch.

Martin Schmitt komentuje skoki Dawida Kubackiego i Kamila Stocha
14.02.2022 17:29 Martin Schmitt komentuje występ Polaków na igrzyskach. "Zabrakło harmonii"

Trzykrotny medalista olimpijski Martin Schmitt skomentował występ Polaków na Zimowych Igrzyskach w Pekinie. - Myślę, że zabrakło harmonii - stwierdził podczas analizy skoczek, który w przeszłości sam siadał na belce startowej w czasie igrzysk.W prostych słowach przeanalizował, dlaczego Polacy nie stanęli na podium olimpijskiego konkursu drużynowego. Martin Schmitt ocenił zarówno Dawida Kubackiego, który Pekin opuści z brązowym medalem, jak i Kamila Stocha, który od soboty jest na ustach całego świata skoków narciarskich.

Kamil Stoch skomentował występ w konkursie drużynowym na igrzyskach w Pekinie
14.02.2022 15:26 Szczere słowa Kamila Stocha po konkursie drużynowym. Wie, gdzie pojawił się błąd

Szczere słowa Kamila Stocha po zakończonym konkursie drużynowym skoków narciarskich na igrzyskach w Pekinie. - Szkoda, bo liczyłem na więcej - powiedział w rozmowie z TVP Sport. Skoczek wskazał przyczynę nieudanego skoku.Po sobotnich emocjach związanych z czwartym miejscem Kamila Stocha w konkursie indywidualnym w skokach narciarskich fani liczyli, że polscy skoczkowie zaskoczą formą i razem sięgną po medal. Stało się jednak inaczej.Po konkursie głos zabrał Kamil Stoch. Poprzednio emocje związane z brakiem olimpijskiego medalu okazały się dla skoczka wyjątkowo trudne. Tym razem wypowiedź następcy Adama Małysza była wyjątkowo profesjonalna.

Kamil Stoch
14.02.2022 12:54 Ojciec Kamila Stocha skrytykował TVP za nagranie z płaczącym synem

Ojciec Kamila Stocha skomentował skandaliczne zachowanie TVP, która pokazała załamanego skoczka w intymnej sytuacji, gdy ten przeżywał swoją porażkę w sobotnim konkursie na wielkiej skoczni. - Nie można przekraczać pewnych granic. Trzeba zawsze zachować klasę - powiedział Bronisław Stoch.Kamil Stoch przechodzi w tym sezonie przez bardzo trudny okres. Nasz skoczek nie jest w wybitnej formie i nieraz musiał pogodzić się z przegraną w zawodach. Pechowo dla niego w tym roku odbywają się również Igrzyska Olimpijskie, na których też nie jest łatwo o miejsce na podium.Najboleśniej sportowiec przekonał się o tym w zeszłą sobotę, przegrywając walkę o brązowy medal z Karlem Geigerem. Długo po tym wydarzeniu nie mógł dojść do siebie i potrzebował chwili by przeżyć rozczarowanie w samotności. Niestety, tego faktu nie potrafiła uszanować TVP, która z dumą zaprezentowała filmik z płaczącym Stochem zza kulis turnieju.Obojętnie obok haniebnego incydentu nie przeszli nie tylko telewidzowie, ale i ojciec skoczka, Bronisław Stoch, który z wykształcenia jest psychologiem. W najnowszym wywiadzie skrytykował on Telewizję Polską, jasno dając do zrozumienia, co myśli o jej działaniach.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kamil Stoch
14.02.2022 12:28 Iga Świątek wsparła Kamila Stocha. Tenisistka zacytowała ważną sentencję

Iga Świątek wsparła krótkim wpisem w mediach społecznościowych załamanego po sobotnim konkursie skoków Kamila Stocha. Nasz skoczek zajął w nim 4. miejsce i nie ukrywał przed kamerami łez goryczy. W związku z tym czołowa polska tenisistka przypomniała sportowcowi łacińską sentencję i zapewniła, że trzyma za niego kciuki.Sobotni konkurs indywidualny na wielkiej skoczni nie był szczęśliwy dla naszego mistrza olimpijskiego z Soczi i Pjongczangu Kamila Stocha. Skoczek zajął w nim najgorsze dla sportowca, 4. miejsce i o włos minął się z kolejnym medalem.Po zawodach Stoch nie krył żalu, podobnie jak polscy kibice, zwłaszcza że wyprzedził go Karl Geiger, którego strój wzbudził liczne kontrowersje i zdaniem wielu powinien być powodem do dyskwalifikacji Niemca.I choć Kamil Stoch mówił w wywiadach, że dał z siebie wszystko i wylał przed kamerami wiadro łez, długo przeżywał swoją porażkę także w samotności, co w bezlitosny sposób pokazała rządowa TVP.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dawid Kubacki w TVP Sport jednoznacznie skomentował zdjęcie kombinezonu Karla Geigera
13.02.2022 19:55 Jasne stanowisko Dawida Kubackiego ws. kombinezonu Geigera

Nie milkną kontrowersje związane z kombinezonem Karla Geigera, który wyprzedził Kamila Stocha w walce o brązowy medal na igrzyskach w Pekinie. Dawid Kubacki i amerykański skoczek Kevin Bickner w dosadnych słowach skomentowali zdjęcia Niemca tuż po oddaniu skoku.- Co z tym zrobisz teraz? - powiedział Dawid Kubacki w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport na temat oburzenia i dyskusji wyjątkowo luźnym strojem Karla Geigera, który o 4,1 pkt wyprzedził Kamila Stocha w sobotnim konkursie olimpijskim.Irytacja polskich skoczków i kadry szkoleniowej jest zrozumiała. Adam Małysz wprost stwierdził, że to "śmiech na sali". Orzeł z Wisły zdradził jednocześnie, że Polski Związek Narciarstwa zgodził się na złożenie protestu.

Kamil Stoch nie wiedział, że jest nagrywany przez TVP. Film trafił do sieci, fani wściekli
13.02.2022 17:13 TVP pod ostrzałem za zakulisowe nagranie z Kamilem Stochem

TVP Sport opublikowało nagranie z Kamilem Stochem w roli główej. Skoczek nie wiedział jednak, że jest nagrywany. Materiał opisany dumnym "prawdziwy sport od kulis" pokazał intymne momenty, gdy sportowiec przeżywał dramat związany z przegraną walkę o olimpijski medal. - Zero szacunku z waszej strony to żadna nowość niestety i za każdym razem udowadniacie, że można upaść jeszcze niżej - napisała jedna z komentujących nagranie TVP.Fala krytyki spadła na TVP Sport za opublikowanie nakręconego bez wiedzy Kamila Stocha filmu. Skoczek w czasie, gdy przeżywał porażkę na igrzyskach w Pekinie, był czujnie obserwowany przez kamery Telewizji Polskiej.Redakcja postanowiła umieścić w sieci nagranie, gdzie widać, jak Kamil Stoch płacze i zgina się siedząc na ławce, ukrywając twarz w kolanach. - Wstydzilibyście się. Jak można wykorzystywać słabszy moment zawodnika, by zagwarantować sobie rozgłos - czytamy w komentarzach na Twitterze.

Adam Małysz komentuje sytuację z kombinezonem Karla Geigera i sytuacją Kamila Stocha
13.02.2022 16:03 Adam Małysz zabrał głos ws. kombinezonu Karla Geigera. "Śmiech na sali"

Po sobotnim występie Kamila Stocha i zajęciu przez skoczka czwartego miejsca na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 pojawiły się krytyczne wobec sędziów i Karla Geigera komentarze. Oliwy do ognia dolał Adam Małysz, który nie ukrywa swojego rozgoryczenia. - Gdyby kontrolował tak jak nas na początku sezonu, to byłoby inaczej - stwierdził orzeł z Wisły.- Widocznie nie zasłużyłem na ten medal - mówił ku zaskoczeniu fanów Kamil Stoch na kilka chwil po zakończeniu olimpijskiej rywalizacji. Z oczu skoczka popłynęły łzy, a nie był to ostatni raz, gdy się w nim pojawiły.Karl Geiger, który wyprzedził polskiego skoczka o zaledwie 4,1 pkt, zwrócił się do niego w zaskakująco poruszających słowach. Niemiec stwierdził, że to właśnie Kamil Stoch jest "największym sportowcem", jakiego on zna.W kontekście sobotniego konkursu olimpijskiego osoba Karla Geigera jest dla Kamila Stocha niezwykle istotna. W sieci oraz wśród specjalistów w skokach narciarskich uwagę przykuł kombinezon Niemca, który wbrew wymogom nie przylegał ściśle do ciała. W wyjątkowo ostrych słowach skomentował to Adam Małysz.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

kamil stoch pekin 2022
13.02.2022 14:10 Kamil Stoch został olimpijskim skoczkiem wszechczasów. Na liście był też Adam Małysz

Kamil Stoch nie zdobył jak dotąd medalu na igrzyskach w Pekinie, nie oznacza to jednak, że nie wygrał jednego z najważniejszych olimpijskich rekordów wszechczasów w swojej dyscyplinie. Przeskoczył legendy - Simona Ammana i Mattiego Nykaenena. W zestawieniu pojawił się również Adam Małysz. Stoch mimo rozpoczętego bardzo źle sezonu i utraconych szans medalowych w indywidualnych konkursach olimpijskich, może popisać się wynikiem, jakiego nie dokonał żaden inny skoczek przed nim.

EN 01403756 0128
13.02.2022 13:13 Pekin 2022. Marek Migalski skrytykował Kamila Stocha. "Mazgajstwo"

Były europoseł Marek Migalski postanowił skomentować wczorajsze zachowanie Kamila Stocha, który - pod wpływem ogromnych emocji po nieudanym konkursie - nie mógł powstrzymać łez przed kamerami. Polityk nazwał zachowanie sportowca "mazgajstwem".Wczoraj informowaliśmy, że Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie olimpijskim na dużej skoczni. Niestety, druga seria rywalizacji poszła mu nieco gorzej niż pierwsza, co ostatecznie pozbawiło sportowca marzeń o medalu olimpijskim.

kamil stoch pekin 2022 medal kontrola
13.02.2022 10:18 Pekin 2022. Kontrola ograbiła Kamila Stocha z medalu? Wyniki budzą wątpliwości

Kamil Stoch ograbiony z medalu? Takie głosy pojawiły się po wypłynięciu nagrań, na których widać, że kombinezony niemieckich skoczków zdały się nie spełniać wymogów kontroli sprzętu w czasie igrzysk. Komentarz Miki Jukkary z FIS odpowiedzialnego za kontrolę brzmi kontrowersyjnie. Zastanawiano się, czy Jukkara otrzymał instrukcje od FIS, które zabraniałyby mu zrobienia powtórki z zawodów drużynowych mikstów. To tylko jedna z teorii snutych przez polskich fanów skoków, którzy z niedowierzaniem oglądali ujęcia z kombinezonem Karla Geigera.

Mateusz Morawiecki zwrócił się do Kamila Stocha
12.02.2022 18:37 Kamil Stoch mógł się nie spodziewać. Jego występ w Pekinie skomentował Mateusz Morawiecki

Głos w sprawie czwartego miejsca Kamila Stocha w skokach narciarskich na dużej skoczni podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 zabrał sam Mateusz Morawiecki. Premier zamieścił specjalny wpis na temat dokonań polskiego sportowca. - Te imponujące osiągnięcia są owocem ciężkiej pracy i wielkiej determinacji! - napisał szef polskiego rządu.Po komentarzach ze strony innych sportowców walczących o olimpijskie medale - w tym samego Karla Geigera, który stanął na trzecim miejscu na podium - występ Kamila Stocha skomentował Mateusz Morawiecki. Premier opublikował dwa zdjęcia Kamila Stocha i okrasił je krótkim komentarzem. Mimo wypadnięcia skoczka poza podium, szef polskiego rządu postanowił jednoznacznie docenić dokonania sportowca. Nie ukrywał swojego podziwu dla formy Kamila Stocha.

Piotr Żyła i Kamil Stoch
12.02.2022 15:25 Piotr Żyła o Kamilu Stochu tuż po sobotnim konkursie. Nie powstrzymał emocji

Dzisiejszy konkurs na dużej skoczni w Pekinie zakończył się z ogromnym niedosytem dla polskiej kadry. Kamil Stoch zajął 4. miejsce, ustępując miejsca na podium Mariusowi Lindvikowi, Ryoyu Kobayashiemu i Karlowi Geigerowi. Po zawodach głos ws. wyniku kolegi z drużyny zabrał Piotr Żyła.Zabrakło naprawdę niewiele. Kamil Stoch, który uplasował się na czwartej pozycji, zdobył w dzisiejszych zmaganiach olimpijskich 277,2 punktów. Karl Geiger, który zamknął podium, zdobył natomiast 281,3 punktów. Nie da się więc ukryć, że różnica między zawodnikami była nieznaczna.Co o starcie lidera polskiej kadry sądzą inni jej członkowie? Piotr Żyła, zapytany przez TVP Sport o swoje odczucia, nie ukrywał, iż współczuje Stochowi tego, jak zakończyły się zmagania.- Szkoda Kamila. Bo naprawdę ten medal mu się należał. Myślałem już po dobrym skoku Geigera, że może mieć medal. Podejrzewam, że Marius mógłby nie podołać, ale jednak dał radę. Ciężko było o medal - stwierdził ze współczuciem Żyła, jednocześnie podkreślając klasę rywali.Pozostała część artykułu pod materiałem wideoSam zawodnik zajął dopiero 18. miejsce, co również zdecydowanie go nie usatysfakcjonowało. Przyjął jednak podobny rezultat z pokorą. - Co zrobić, widocznie na taki a nie inny wynik było mnie stać. Z drugiej strony, wydaje mi się, że coś więcej można było z tego wyciągnąć. [...] Pierwsze próby dobrze mi idą na tej dużej, a potem nie bardzo. Trzeba pracować - powiedział Żyła.Skoczek podzielił się również przemyśleniami przed nadchodzącym konkursem drużynowym. Nie ukrywał, że ważny jest dla niego nie tylko wynik, ale i radość z oddawanych skoków.- Popracuję tak jak umiem, muszę zrobić swoje - to jest najistotniejsze. Przygotuję się tak, jak umiem, aby też mieć z tego trochę przyjemności - stwierdził zawodnik.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Premier o seniorach. Rekordowa waloryzacja od 1 marcaEkspert skrytykował zachowanie Kaczyńskiego. Posłanka broni prezesaDolny Śląsk: syn zamordował rodziców. Sam zgłosił się na policjęJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: TVP Sport, Goniec.pl

kamil stoch pekin 2022
12.02.2022 14:31 Pekin 2022. Niezwykle przykre słowa Kamila Stocha po konkursie olimpijskim

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie olimpijskim na dużej skoczni. Skoczek w rozmowie z Eurosportem przy okazji dekoracji zwycięzców mówił, że "widocznie nie zasłużył na medal". Skoczek nie mógł powstrzymać łez. Pozostali reprezentanci Polski ukończyli konkurs na 18. (Piotr Żyła), 21. (Paweł Wąsek) i 28. (Dawid Kubacki) pozycji. Zawody wygrał Marius Lindvik z Norwegii.

kamil stoch pekin 2022 druga seria
12.02.2022 14:09 Pekin 2022. Kamil Stoch z czwartym miejscem na dużej skoczni. Koniec marzeń o medalu

Pekin 2022: zaskakujące rozstrzygnięcia w drugiej serii konkursowej. Konkurs wygrał Marius Lindvik przed Ryoyu Kobayashim i Karlem Geigerem. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch był czwarty, tracąc ponad cztery punkty do Niemca. Jako pierwszy z Polaków skakał znajdujący się po pierwszej serii na 28. pozycji Paweł Wąsek. Udało mu się pobić własny rekord na tej skoczni i uzyskał odległość 134,5 m. Objął prowadzenie po swoim skoku. Poprawił również swoją pozycję z pierwszej serii konkursowej. Dawid Kubacki pierwszą serię skończył na 25. miejscu. Skoczył na 131,5 m i nie udało mu się przeskoczyć Pawła Wąska, a ponadto stracił swoją pozycję na rzecz dwóch innych skoczków. Piotr Żyła uzyskał w pierwszej serii 134 m i zakończył ją na 15. miejscu. Skok w drugiej serii był jednak gorszy niż to, co mogliśmy oglądać wcześniej - 131 m. Wskoczył na 4. miejsce po swoim skoku, co oznacza, że najpewniej nie utrzyma miejsca z pierwszej serii. Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo Jako ostatni z Polaków skakał Kamil Stoch, który w pierwszej serii uzyskał 137,5 m przy rewelacyjnych notach i zajmował 4. pozycję, dając mu szansę na medal olimpijski. W drugim skoku jednak udało się osiągnąć jedynie 133,5 m. Po swoim skoku zajął 2 miejsce. Ostatecznie Kamil Stoch przegrał z Karlem Gaigerem (Niemcy), Mariusem Lindvikiem (Norwegia) i Ryoyu Kobayashim (Japonia). To koniec marzeń o kolejnym indywidualnym medalu Kamila Stocha na igrzyskach olimpijskich. Pozostali Polacy spisali się całkiem dobrze - szczególnie Paweł Wąsek (21.). Przy takim poziomie skoków może się jednak okazać, że konkurs drużynowy będzie bardzo trudny. Do tego czasu trzeba liczyć na poprawę wyników Piotra Żyły (18.) i Dawida Kubackiego (26.). Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Nie żyje Michał Kapias. Sportowiec miał 22 lataNie żyje Roman Kostrzewski, lider grupy Kat. Wokalista odszedł po ciężkiej chorobieNie żyje wielka gwiazda progresywnego rocka Ian McDonald. Pokonał go nowotwórJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: Goniec.pl

Stoch
11.02.2022 13:22 Fani mogą zacierać ręce, bardzo dobre informacje o Kamilu Stochu. Wyniki kwalifikacji

W kwalifikacjach do sobotnich zawodów indywidualnych na skoczni dużej w Pekinie wystartowało czterech reprezentantów Polski. O awans do konkursu walczyli: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek, który tym razem zastąpił Stefana Hulę. Najlepiej spisał się pierwszy z wymienionych skoczków, a jego wynik daje nadzieję na sukces w nadchodzących zmaganiach.Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Zhangjiakou rozpoczęły się o godzinie 12:00 w piątek, 11 lutego 2022 roku. W poprzedzające kwalifikacje serii próbnej najlepiej z polskich skoczków zaprezentował się Piotr Żyła.W serii próbnej Piotr Żyła osiągnął odległość 122,5 m i zajął ósme miejsce. Dawid Kubacki z wynikiem 118,5 m uplasował się na piętnastej pozycji, Paweł Wąsek wylądował na 115 m i objął dwudziestą pozycję, a tuż za nim, po lądowaniu na 116 m, uplasował się Kamil Stoch.

Kamil Stoch
11.02.2022 12:12 Ojciec Kamila Stocha zaapelował ws. Horngachera. Zaskoczył polskich kibiców

Wielkie emocje w ostatnich tygodniach budzi afera związana z kontrowersyjnymi kontrolami sprzętowymi w zawodach skoków narciarskich mężczyzn. Ojciec Kamila Stocha stanął w obronie trenera niemieckich skoczków Stefana Horngachera, który przyczynił się do dyskwalifikacji polskich skoczków z konkursu Pucharu Świata w Willingen. Bronisław Stoch przypominał, że Austriak w przeszłości bardzo przysłużył się polskim skokom.Piotr Żyła i Stefan Hula zostali usunięci z konkursu Pucharu Świata w Willingen z powodu nieprzepisowych butów. Do wykluczenia Polaków z zawodów doszło po protestach ws. sprzętu, które zgłosił trener niemieckich skoczków, a także były szkoleniowiec polskiej kadry, Stefan Horngacher.Po tych wydarzeniach w kierunku Horngachera spłynęła fala krytyki. Drużyna prowadzona przez Austriaka również padła jednak ofiarą restrykcyjnych kontroli FIS w czasie zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Z powodu dyskwalifikacji reprezentanci Niemiec nie sięgnęli po medal w konkursie drużyn mieszanych.

kamil stoch pekin 2022 skoki narciarskie
10.02.2022 16:14 Pekin 2022. Kamil Stoch nie jest zadowolony ze swoich skoków. "Brakuje mi zabawy w powietrzu"

Kamil Stoch nie był zadowolony ze swoich skoków treningowych na dużej skoczni podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Skoczek powiedział, że nie czuje tego, co powinien podczas skoków - radości z przebywania w powietrzu. Czy to zły sygnał przed sobotnim konkursem?W czwartkowych trzech sesjach treningowych Kamil Stoch zajął kolejno 18., 18. i 10. miejsce. Choć ostatni ze skoków wyglądał najlepiej, to mistrz zastanawia się, czy będzie miał szanse w walce o medale.