Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polacy walczą w Paryżu, a na trybunach wyjątkowy gość. Ludzie błyskawicznie go rozpoznali
Bartosz Nawrocki 05.08.2024 09:40

Fornal i Janusz

Reprezentacja Polski rozgrywa właśnie swój ćwierćfinałowy mecz w ramach IO w Paryżu. Biało-Czerwoni walczą o przełamanie klątwy igrzysk, która ciąży na nich od 2004 roku. W starciu ze Słowenią, na trybunach zasiadł jednak bardzo ważny gość.

Blamaż z Włochami na IO. Wymagający przeciwnik na przełamanie "klątwy"

Cel na ostatni mecz fazy grupowej IO w Paryżu z Włochami był jasny - powalczyć o wygraną, a najlepiej jak najwyższą, by w ćwierćfinale trafić na teoretycznie słabszego rywala. Weryfikacja przyszła jednak bardzo szybko, gdyż w pierwszym secie mistrzowie świata rozbili naszą kadrę aż 25:15. Zatem, nie było już co marzyć o zwycięstwie 3:0, a trzeba było ruszyć do odrabiania strat. W drugim secie nie było widać jednak poprawy w grze Biało-Czerwonych, gdyż tylko przez chwilę mogli się cieszyć z prowadzenia nasi siatkarze. Włosi ponownie okazali się lepsi i zwyciężyli w tej rundzie 25:18.

Nadzieje na powrót do rywalizacji wróciły, gdy Bartosz Kurek dał asa serwisowego na 26:24 dla Polaków. Wtedy można było oczekiwać, że zawodnicy pójdą za ciosem i wyrównają stan spotkania. Niestety, mimo że początek 4. seta wyglądał obiecująco, wraz z jego biegiem Włosi zaczęli odjeżdżać naszym siatkarzom. Ostateczna runda zakończyła się wynikiem 20:25, a cały mecz 1:3. Z tego powodu los skojarzył nas w ćwierćfinale ze Słowenią.

Bolesna porażka Polek na zakończenie fazy grupowej. Kibice są zaniepokojeni Do medalu zabrakło mu 59 centymetrów. Po zawodach wypalił bez ogródek, dobitne słowa

Jak zapowiadała, tak zrobiła. Iga Świątek melduje się na meczu siatkarzy

W trakcie, gdy nasi siatkarze walczą o olimpijskie marzenia, z trybun dociera do nich potężne wsparcie. W pewnym momencie pierwszego seta kamery wychwyciły naszą brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, Igę Świątek. Towarzyszył jej tata, Tomasz. Tym samym zrobiła to, co sama raszynianka zapowiadała kilka dni temu. Jeden z celów po zmaganiach tenisowych został już przez Świątek spełniony.

Nie ma się więc co dziwić, że Biało-Czerwonym udało się wygrać pierwszego seta ze Słowenią. Bardzo dobrze działał blok, a siatkarze grali bardzo mądrze. Najwidoczniej mistrzowski mental Igi Świątek dotarł do podopiecznych Nikoli Grbicia.

ZOBACZ: Do medalu zabrakło mu 59 centymetrów. Po zawodach wypalił bez ogródek, dobitne słowa

Trwa walka o awans do strefy medalowej IO

Wiadomo, z kim zmierzy się zwycięzca spotkania Polska - Słowenia w półfinale IO w Paryżu. W pierwszym meczu strefy medalowej igrzysk dojdzie do starcia z wygranym pojedynku Stany Zjednoczone - Brazylia. Po dzisiejszych zmaganiach w ¼ finału igrzysk sytuacja wyklaruje się. Póki co Polacy są na dobrej drodze, by przełamać klątwę, która ciąży na nich od 2004 roku i imprezy w Atenach.