Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek po triumfie zwróciła się do Williams. Kibice wpadli w ekstazę
Michał Pokorski
Michał Pokorski 09.06.2024 19:03

Iga Świątek po triumfie zwróciła się do Williams. Kibice wpadli w ekstazę

Iga Świątek i Serena Williams
fot. MAGO/HMB Media/Antonio Borga/Imago Sport and News/East News/ screen X/The Tennis Podcast

Iga Świątek, wygrywając trzeci raz z rzędu ten sam turniej wielkoszlemowy, dorównała sukcesowi Sereny Williams z lat 2012-2014. Postanowiła zaakcentować to w mediach społecznościowych, zaczepiając tym samym amerykańską legendę tenisa.

Iga Świątek z historycznym sukcesem

W finale turnieju Rolanda Garrosa Iga Świątek pokonała Jasmine Paolini 2:0 (6:2, 6:1) i tym samym zgarnęła czwarty tytuł French Open w swojej karierze. Polka ustrzeliła także "hat-tricka" francuskiej imprezy, zdobywając puchar trzeci raz z rzędu. Dzięki temu została dziewiątą tenisistką w ponad 120-letniej historii paryskiego turnieju, której udała się ta sztuka. 

Co ciekawe, ostatnią zawodniczką, która wygrała trzy te same wielkoszlemowe turnieje z rzędu, była Serena Williams. Legenda amerykańskiego tenisa w latach 2012-2014 wygrała rodzimy turniej US Open trzykrotnie. Organizatorzy wspomnianej imprezy wstawili na oficjalny profil turnieju grafikę z tenisistkami, w której prezentują ich “hat-tricki” Wielkiego Szlema. Wpis dotarł także do Igi Świątek, która w komentarzu w zabawny sposób zaczepiła byłą mistrzynię US Open.

Aryna Sabalenka odpoczywa na wakacjach. Pochwaliła się, kto jej towarzyszy

Iga Świątek żartobliwie zaczepiła Serenę Williams

W komentarzu Iga Świątek oznaczyła profil Sereny Williams i napisała: “mighty”, czyli “potężna”, dodając na końcu emotikonę korony. Polka doceniła w ten sposób osiągnięcie legendy amerykańskiego tenisa. 

Takim wpisem zaakcentowała również swój sukces i absolutną dominację na arenie międzynarodowej. Przypomnijmy, że wygranie French Open powiększyło przewagę Igi Świątek w rankingu WTA do prawie 3700 punktów.

ZOBACZ TAKŻE: Sabalenka odpoczywa na wakacjach

Iga Świątek kocha francuskie korty

Zwycięstwo we French Open potwierdziło zamiłowanie Igi Świątek do francuskich kortów. Polka gra w Paryżu wręcz wybitnie, a to zapowiada ciekawą walkę na zbliżających się igrzyskach olimpijskich. Przypomnijmy, że tenisowe zmagania w stolicy Francji rozpoczną się już w sobotę 27 lipca, a Iga Świątek będzie jedną z faworytek do medalu imprezy.