Sport.Goniec.pl

KAPiF

Gala Mistrzów Sportu. Tata Igi Świątek niezwykle dumny z córki, padły piękne słowa

8 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Gala Mistrzów Sportu. Tata Igi Świątek odebrał nagrodę dla najlepszego sportowca roku pod nieobecność córki. Przemówił także do widowni - z jego strony padły piękne słowa, był bardzo poruszony całym wydarzeniem.

Tata Igi Świątek odebrał nagrodę córki

Iga Świątek wygrała tytuł najlepszego sportowca roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Nie mogła osobiście pojawić się na gali, więc nagrodę za nią odebrał jej tata, Tomasz Świątek. Ten, który od zawsze ją wspiera, postanowił powiedzieć kilka ważnych słów.

- To jest takie przeżycie, że odebrało mi trochę mowę, Liczyłem kiedyś, że Iga to zrobi. Nie liczyłem jednak, że zrobi takie wyniki rok po roku - mówił poruszony na scenie.

Następnie powiedział, na czym Idze również zależało i w jaki sposób mogła nieść ważne przesłanie dla całego świata.

- Pokazała się także jako ambasadorka Polski, wspierając różne inicjatywy. Przede wszystkim jest przeciwna wojnie, jaka się toczy. Jest jej przeciwna - powiedział, po czym podziękował sztabowi trenerskiemu.

Iga Świątek podziękowała na nagraniu

Iga Świątek zajęta jest wieloma sprawami za granicą i nie mogła pojawić się na gali. Nagrała jednak wideo, w którym podziękowała wszystkim głosującym.

- Chciałam podziękować, mimo że nie znam jeszcze swojego miejsca. Dziękuję wszystkim za oddane głosu, niezależnie od wyniku. Mam nadzieję, że sport będzie nas łączył i dostarczał pozytywnych emocji - przekazała.

Na koniec najpierw powiedziała, że chciałaby, by dalsza część sezonu upłynęła jej w dobrej atmosferze sportowej, a potem zażartowała ze znanego mema, w którym ściga się z Robertem Lewandowskim o tytuł sportowca roku.

- Wiem, że "gówniara z paletką" dostarczyła tych emocji w zeszłym sezonie - zaśmiała się, przekazując wszystkim osobom na widowni swoją dobrą energię. Oby jej życzenia się spełniły.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Tenis

Iga Świątek zwróciła się z ważnym apelem. Znany tenisista zareagował na słowa Polki
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek pochwaliła się drogim gadżetem. Internauci nie mogli oderwać oczu
Czytaj więcej >

Tenis

Hubert Hurkacz w wielkim stylu triumfuje w Marsylii. Finał dla Polaka
Czytaj więcej >

Tenis

Dramat Igi Świątek. Nerwowy finał zakończony spektakularną porażką
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek po zwycięstwie zaczęła pisać na kamerze. Nagle kazała szybko wszystko zmazać
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek znów zachwyca. Polka zdemolowała kolejną rywalkę. Taki wynik robi wrażenie
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]