Sport.Goniec.pl > Klingenthal

Klingenthal

Skoki narciarskie Niedziela Klingenthal Piotr Żyła
12.12.2021 17:38 Skoki narciarskie. Niedziela pechowa dla Polaków, ale Żyła obronił honor naszych

Skoki narciarskie w niedzielę były świadkami dziwnego konkursu Pucharu Świata w Klingenthal. Choć warunki dla wszystkich skoczków były w miarę równe, to czołówka klasyfikacji generalnej zupełnie sobie nie poradziła. Jedyny z Polaków w drugie serii, Piotr Żyła był czternastu. Wygrał Ryoyu Kobayashi, przed Danielem Andre Tande i Mariusem Lindvikiem.Skoki narciarskie w niedzielę były świadkiem drugiego w tym sezonie konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Klingenthal. Na starcie stanęło jedynie trzech Polaków, ponieważ przez zapalanie zatok w konkursie udziału nie wziął Kamil Stoch.

Klingenthal Puchar Świata
12.12.2021 16:45 Klingenthal. Wielki pech Polaków. Tylko Żyła w drugiej serii

Klingenthal w niedzielę okazało się niezwykle pechowe dla Polaków. W pierwszej serii niedzielnego konkursu indywidualnego wystartowało trzech Biało-Czerwonych, ale do serii finałowej awansował tylko Piotr Żyła. Awans miałby także Paweł Wąsek, ale został zdyskwalifikowany. Prowadzi Ryoyu Kobayashi.Klingenthal w niedzielny wieczór okazało się bardzo pechowe dla Polaków. W sobotę w pierwszym konkursie indywidualnym na Vogtland Arenie trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, a dobrą 17. lokatę zajął Piotr Żyła. Pierwsze w sezonie punkty zdobył także 27 Paweł Wąsek.

Kamil Stoch Klingenthal Puchar Świata Adam Małysz
12.12.2021 13:28 Puchar Świata. Nowe informacje na temat Kamila Stocha. "Nie jest dobrze"

Kamil Stoch z powodu problemów ze zdrowiem nie wystąpi w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Klingenthal. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski zmaga się z ostrym zapaleniem zatok. Najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Polaka przekazał Adam Małysz, który przekazał, że problem nasilał się w ostatnich dniach.Kamil Stoch w sobotę zaliczył niezwykle udany konkurs Pucharu Świata w Klingenthal. Polak nie miał takiego szczęścia do warunków jak rywale, ale poleciał w pierwszej serii 132 metry, w drugiej dołożył metr i cieszył się z zajęcia trzeciego miejsca.

Kamil Stoch Puchar Świata Klingenthal
12.12.2021 12:22 Kamil Stoch wycofany z konkursu. Problemy zdrowotne Polaka

Kamil Stoch nie wystąpi w niedzielnym konkursie w Klingenthal. Polski Związek Narciarski w niedzielę przekazał, że nasz trzykrotny mistrz olimpijski w niedzielę nie wystartuje z powodów zdrowotnych.Kamil Stoch w sobotę stanął na najniższym stopniu konkursu Pucharu Świata w Klingenthal. To było pierwsze podium Polaka w tym sezonie. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski potwierdził, że po słabszym początku sezonu jego forma zaczyna zwyżkować.

11.12.2021 17:47 Kamil Stoch trzeci w Klingenthal! Znakomity konkurs Polaka!

Kamil Stoch na podium konkursu Pucharu Świata w Klingenthal. Polak oddał dwa znakomite skoki i zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym. Polak okazał się gorszy jedynie od Halvora Egnera Graneruda i Stefana Krafta. Punktowało trzech Biało-Czerwonych.Kamil Stoch pokazał w Klingenthal, że wraca do wielkiej formy. Podczas piątkowych treningów i kwalifikacji nasz trzykrotny mistrz olimpijski nie wypadł poza czołową czwórkę. Podczas pierwszej serii sobotniego konkursu skoczył 132 metry i plasował się na czwartym miejscu. Do podium tracił jedynie 1,1 punktu.

Puchar Świata w Klingenthal Kamil Stoch
11.12.2021 16:49 Puchar Świata w Klingenthal: Stoch błysnął formą w pierwszej serii. Trzech Polaków z awansem

Puchar Świata w Klingenthal daje nadzieję polskim kibicom na coraz lepszą formę polskich skoczków. W pierwszej serii kolejny błysk fory pokazał Kamil Stoch, który jest na czwartym miejscu. Do serii finałowej awansowali także Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Liderem jest Stefan Kraft.Puchar Świata w trwający weekend rozgrywa się w niemieckim Klingenthal. Po słabszym początku sezonu sztab szkoleniowy reprezentacji Polski podjął decyzję, że na konkursy na Vogtland Arena pojedzie tylko czwórka naszych skoczków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.