Sport.Goniec.pl Piłka nożna Chwile grozy w meczu z udziałem Polaka. Nieoficjalne decyzje władz ligi

Chwile grozy w meczu z udziałem Polaka. Nieoficjalne decyzje władz ligi

15 kwietnia 2024
Autor tekstu: Filip Wilkiewicz

Niedzielny mecz między Udinese a Romą został przerwany w 72 minucie gry. Zawodnik gości, Evan Ndicka upadł na murawę z powodu kłopotów z sercem i natychmiast został przetransportowany do szpitala. Jego stan zdrowia uległ poprawie, a władze ligi planują ogłosić datę dokończenia przerwanej rywalizacji.

Groźny incydent w niedzielnym meczu

Udinese podjęło na własnym obiekcie zespół AS Romy w ramach 32 kolejki Serie A. W wyjściowym składzie drużyny z Rzymu wyszedł Nicola Zalewski. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 23 minucie, gdy Roberto Pereyra wykorzystał błąd defensywy gości i zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie. “Giallorossi” długo szukali swojej okazji do odrobienia straty i zdołali wyrównać w 64 minucie po trafieniu Romelu Lukaku.

W 72 minucie gry doszło do przykrego incydentu, kiedy Evan Ndicka upadł na murawę stadionu w Udine . Iworyjczyk złapał się za klatkę piersiową i według nieoficjalnych informacji, u zawodnika Romy doszło do chwilowego zatrzymania akcji serca. Ndicka został zniesiony z boiska i przetransportowany do szpitala, a mecz został przerwany.

Piłkarz padł na murawę, trzymając się za serce. Mecz został anulowany

Stan zdrowia piłkarza Romy

Piłkarz Romy został natychmiast przebadany w szpitalu, gdzie lekarze ocenili stan zagrożenia jego zdrowia. Pierwszy wynik EKG nie napawał optymizmem, przez co Ndicka został przebadany pod kątem zawału serca. Na całe szczęście, kolejne badania zweryfikowały, że ż yciu Iworyjczyka nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Zawodnik spędził całą noc w szpitalu, gdzie został na obserwacji. Obrońca Romy został odwiedzony przez kolegów z drużyny, a w poniedziałek opuścił szpital i wrócił do Rzymu. Klub udzielał informacji na bieżąco i uspokajał zaniepokojonych kibiców, poprzez wpisy w mediach społecznościowych .

Zespół odwiedził Ndickę w szpitalu. Evan czuje się lepiej i jest w dobrym nastroju. W szpitalu pozostanie na obserwacji w celu przeprowadzenia badań. Forza, Evan!

Informacje z włoskich mediów

Klub z Rzymu opublikował oficjalne oświadczenie, w którym podziękowano drużynie Udinese, organizatorom spotkania i medykom za sprawną akcję ratunkową i odpowiedzialną postawę w trudnej sytuacji.

AS Roma chciałaby podziękować za wielki profesjonalizm i pomoc ze strony Udinese
sędziemu Pairetto, publiczności obecnej na stadionie oraz personelowi medycznemu i medycznemu szpitala Santa Maria della Misericordia.

Wszyscy razem, w tych niespokojnych i pełnych obaw minutach, zademonstrowaliśmy wartości sportu i postawiliśmy ochronę życia na pierwszym miejscu.

Mecz nie został rozstrzygnięty, a władze ligi planują wznowić rywalizację w wolnym terminie. Zdaniem włoskich mediów, działacze z włoskiego związku podjęli nieoficjalną decyzję o rozegraniu spotkania między 13 a 17 maja. Sezon w Serie A kończy się 26 maja.

Wszystko wydaje się jasne. Mecz z Turcją na PGE Narodowym
Ewa Pajor dołączy do giganta. Prawdziwa bomba transferowa

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonuję się piłką nożną i koszykówką. Uwielbiam podróżować po świecie i jeśli mogę, łączę zwiedzanie okolicy z wizytami na stadionach. Możesz mnie również usłyszeć na antenie Radia GOL, gdzie komentuję mecze piłki nożnej.