Sport.Goniec.pl Piłka nożna Trener Holandii po meczu wypalił o Polsce. Wielu będzie wściekłych

Trener Holandii po meczu wypalił o Polsce. Wielu będzie wściekłych

16 czerwca 2024
Autor tekstu: Bartłomiej Binaś

Reprezentacja Polski rozpoczęła tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej od porażki z drużyną Holandii. W niedzielę 16 czerwca, pomimo fantastycznego początku, Biało-Czerwonym nie udało się ostatecznie dowieźć zwycięstwa do końca. Po meczu selekcjoner reprezentacji Holandii skomentował grę naszej kadry.

Polska przegrała w pierwszym meczu Euro 2024 z Holandią

W niedzielę 16 czerwca Biało-Czerwoni zmagania w Euro 2024 rozpoczęli od meczu z Holandią. Selekcjoner Michał Probierz nieco zaskoczył wyjściową jedenastką na to spotkanie. Ostatecznie kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego zastąpił Adam Buksa . Jak okazało się już w 16. minucie, była to doskonała decyzja polskiego trenera. Napastnik tureckiego Antalyasporu strzałem głową wyprowadził reprezentację Polski na prowadzenie w tym meczu.

Polska - Holandia. Wielki smutek po występie Biało-Czerwonych na EURO 2024

Trener Holandii skomentował mecz z Polakami

Na konferencji prasowej po meczu selekcjoner Holendrów Ronald Koeman skomentował bramkę Buksy. Jak zaznaczył, jego drużyna "dała się zaskoczyć".

Zagraliśmy bardzo dobrze przez godzinę. Byliśmy w stanie stworzyć sobie mnóstwo szans. To karygodne, że daliśmy się zaskoczyć. Polacy mieli przewagę wzrostu i ją wykorzystali - powiedział Ronald Koeman.

ZOBACZ: Michał Probierz pokazał wielką klasę. Trener Holendrów może się uczyć

Ostatecznie Holendrzy jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu, a pod koniec spotkania zdołali strzelić zwycięskiego gola. Finalnie reprezentacja Polski musiała uznać wyższość rywala, przegrywając 1:2.

Ronald Koeman po meczu: Mieliśmy mnóstwo okazji

Przez większą część meczu dominowała reprezentacja Holandii, jednak w bramce Biało-Czerwonych jak zwykle fantastycznie spisywał się Wojciech Szczęsny . Polska również miała kilka dogodnych okazji do zdobycia drugiego gola, jednak bez powodzenia. Ronald Koeman na konferencji podkreślił, że Holandia mogła wygrać znacznie wyżej.

Do przerwy powinno być 3:1 lub 4:1, mieliśmy mnóstwo okazji - mówił Koeman, który jednocześnie narzekał na nieskuteczność swoich piłkarzy. - Niemcy zdobywają dwa gole z dwóch szans, a my mamy pięć okazji i wykorzystujemy tylko jedną - przyznał.

ZOBACZ: Trzy lata temu walczył o życie na boisku. Dziś Eriksen wrócił na Euro w cudownym stylu

Mimo porażki wielu kibiców polskiej kadry cieszy się z dobrej gry naszych piłkarzy, którzy jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2024 byli skazywani przez wielu ekspertów na pożarcie.

To było zwycięstwo po ciężkiej walce, ale w pełni na nie zasłużyliśmy. Musieliśmy ciężko na to zapracować - podsumował trener reprezentacji Holandii.

Pokazali, co zrobili polscy kibice na meczu. Po mistrzowsku ośmieszyli Holendrów
Wojciech Szczęsny bez ogródek wypalił po meczu. Powiedział, co myśli o Probierzu