Sport.Goniec.pl Tenis Wielkie osiągnięcie Huberta Hurkacza. Dokonał tego pierwszy raz w karierze

Wielkie osiągnięcie Huberta Hurkacza. Dokonał tego pierwszy raz w karierze

13 maja 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Hubert Hurkacz awansował do 4. rundy ATP Rzymu. W dzisiejszym pojedynku z Tomasem Martinem Etcheverrym Polak zwyciężył 7:6(9:7), 6:2. Co więcej, ten triumf pozwolił wrocławianinowi osiągnąć coś, czego dotychczas w swojej karierze nie był w stanie.

Hubert Hurkacz pokonał tenisową legendę w ATP Rzymu

Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania w ATP Rzymu od 2. rundy. Tam na samym starcie zmierzył się z absolutną legendą męskiego tenisa, Rafaelem Nadalem (305. ATP) . Pierwszy gem to emocjonująca wymiana, w trakcie której Hiszpan miał pięć break pointów . Żadnego jednak nie wykorzystał, wskutek czego to Polak utrzymał swoje podanie. W następnej rundzie była “jedynka” rankingu ATP wyrównała, jednak tylko na tyle było stać Nadala. Do końca seta punktował już tylko Hurkacz, który zwyciężył 6:1 .

Drugą fazę pojedynku Rafael Nadal rozpoczął od wykorzystania swojego serwisu i wyjścia na prowadzenie. Nie cieszył się jednak długo z tej przewagi, bo wrocławianin wyrównał stan rywalizacji. Na tym jednak się nie zatrzymał i zdobył kolejne dwa gemy. Hubert Hurkacz dyktował tempo gry do samego końca i wykorzystał już pierwszą piłkę meczową . Polak awansował do 3. rundy ATP Rzymu, w której zmierzył się z Tomasem Martinem Etcheverrym (28. ATP) .

Nieprawdopodobne sceny w meczu rywalki Świątek. Musiały interweniować służby
Oryginalny pomysł Niemców przed Euro 2024. Kibice byli zachwyceni

Mecz Huberta Hurkacza bez tie-breaka meczem straconym

Hubert Hurkacz dobrze rozpoczął pojedynek z Etcheverrym. To Polak pierwszy wyszedł na prowadzenie, które jednak utracił dosyć szybko przy podaniu Argentyńczyka. Nikt nie był w stanie doprowadzić do przełamania, przez co tenisiści szli “punkt za punkt” . Doszło zatem do tie-breaka , tak uwielbianego przez Hurkacza . W nim Polak okazał się lepszy od rywala, z którym wygrał 7:6(9:7).

ZOBACZ: Iga Świątek za mocna dla Angelique Kerber. Niemka robiła, co mogła

Pierwszy raz Huberta Hurkacza w ATP Rzymu

Drugi set nie rozpoczął się najlepiej dla Huberta Hurkacza. Etcheverry jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, wykorzystując swoje podanie. Dalsza faza pojedynku to jednak koncert Polaka , który doprowadził do wyniku 5:1, dwukrotnie przełamując oponenta . Argentyńczyka stać było na jeszcze jeden gem, jednak był bezsilny wobec dobrze spisującego się wrocławianina. Ten wykorzystał pierwszą piłkę meczową i zakończył seta wynikiem 6:2 . Tym samym Hubert Hurkacz po raz pierwszy w swojej karierze awansował do 4. rundy turnieju ATP w Rzymie . Tam zmierzy się ze zwycięzcą starcia Sebastian Baez - Holger Rune .

Żona Bartosza Kurka zachwyca na weselu Aleksandra Śliwki. Internauci oniemieli

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".