Sport.Goniec.pl Tenis Triumf Hurkacza po 3-godzinnym boju. Polak z awansem w Dubaju
DAVID GRAY/AFP/East News

Triumf Hurkacza po 3-godzinnym boju. Polak z awansem w Dubaju

27 lutego 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Hubert Hurkacz rozgrywał swój pierwszy mecz w ramach ATP w Dubaju z Niemcem, Janem-Lennardem Struffem. Polak zwyciężył 7:6, 6:7, 7:6, po blisko trzech godzinach batalii. Poziom pojedynku był na niezwykle wysokim poziomie.

Pierwszy set i pierwszy tie-break. Hubert Hurkacz walczy w Dubaju

Polak z Niemcem mierzyli się trzykrotnie. Dwa pojedynki wygrał Struff, ale ostatni z nich zwyciężył wrocławianin . Patrząc pod kątem rankingu ATP, faworytem był Hurkacz (8. ATP). Jego rywal klasyfikowany jest na 24. miejscu .

Pierwszy set to pierwsze wyrównane starcie obu tenisistów. Wymiany były bardzo zachowawcze, bez okazji na przełamanie. Panowie szli punkt za punkt , zatem potrzebny był tie-break. W nim lepszy okazał się Hurkacz, który doprowadził do miniprzełamania . Nie zmarnował okazji i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej rundzie.

Ogromne kwoty na emerytury księży. Dane przez lata ukrywano
Nagła decyzja TVP ws. Przemysława Babiarza. Szef stacji zabrał głos

Problemy w drugim secie. Rywal nie odpuścił Hurkaczowi

Drugi set zaczął się od trzech gemów bez straty punktu. W tej rundzie Niemiec nadawał tempo, które Polak skutecznie utrzymywał . Struff był jedna cały czas o krok dalej, Hurkacza stać było zaledwie na wyrównanie wyniku. Doszło zatem do kolejnego tie-breaka, w którym lepszy okazał się rywal wrocławianina . Dwa miniprzełamania i na tablicy w setach zrobiło się 1:1 .

Hubert Hurkacz wyszarpał awans

Decydująca runda to ponownie pokaz wyrównanej walki obu tenisistów. Przy podaniu Hurkacza Struff ruszył do ataku, by przełamać. Jednak fantastycznym refleksem popisał się wrocławianin .

Historia lubi się przecież powtarzać, zatem w trzecim secie ponownie doszło do tie-breaku. Dla Polaka był to ósmy tie-break z rzędu w trzecim kolejnym spotkaniu . Niemiec pierwszy przełamał, jednak Hurkacz zdołał się zrewanżować, a potem pójść za ciosem. Kiedy Struff trafił piłką w siatkę, mecz zakończył się wygraną wrocławianina po 2 godzinach i 42 minutach!

W następnej rundzie turnieju ATP w Dubaju Hubert Hurkacz zagra ze zwycięzcą pary Maximilian Marterer (96. ATP) - Christopher O'Connell (68. ATP) . Spotkanie odbędzie się w środę 28 lutego.

Będzie głośny powrót do reprezentacji narodowej?

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".