Sport.Goniec.pl Piłka nożna Nowy król reprezentacji Polski. To on wygrał mecz ze Szkocją, poziom lepszy od reszty

5 września 2024
Autor tekstu: Piotr Dutka

Reprezentacja Polski zainaugurowała przygodę z Ligą Narodów od wymagającego starcia z drużyną Szkocji. “Biało-czerwoni” weszli w mecz od pięknego uderzenia Sebastiana Szymańskiego, które uciszyło całe Hampden. Drugi cios w pierwszej połowie zadał Robert Lewandowski, który skutecznie wyegzekwował rzut karny. W drugiej odsłonie ekipa Michała Probierza roztrwoniła wypracowaną przewagę, jednak błysk Nicoli Zalewskiego zapewnił nam cenne 3 punkty.

Polska zainaugurowała Ligę Narodów. Pierwszy mecz od Euro 2024

W czwartek 5 września reprezentacja Polski przystąpiła do rywalizacji w Lidze Narodów UEFA . Pierwszymi rywalami “biało-czerwonych” byli Szkoci, którzy spotkaniem z naszą drużyną zadebiutowali w czołowej dywizji europejskich rozgrywek. Dla obu drużyn były to pierwsze spotkania od Euro 2024 . W Niemczech zarówno Polacy, jak i Szkoci nie pokazali się z najlepszej strony, kończąc swoją przygodę na fazie grupowej.

Od pierwszej minuty na Hampden było czuć atmosferę wielkiej piłki. Mimo to oba zespoły weszły ten mecz ze sporą dozą nerwowości, a kibice obserwowali sporo niedokładności i strat z obu stron. W okolicach 7. minuty lekką przewagę zaczęli zdobywać Polacy , którzy starali się skorzystać z dynamiki swoich skrzydeł. Kilkadziesiąt sekund później Sebastian Szymański znalazł się z piłką na dwudziestym metrze od bramki Szkotów i zdecydował się na błyskotliwy strzał . Futbolówka odbiła się od prawego słupka i wpadła do bramki, tuż obok bezradnego bramkarza.

Niestety, ale “biało-czerwoni” nie byli w stanie pójść za ciosem i to gospodarze przejęli inicjatywę, chcąc jak najszybciej odrobić bramkę straty. Z minuty na minutę rosła ich przewaga, a tym samym rosło zagrożenie bramki bronionej przez Marcina Bułkę . W 23. minucie piłkę do siatki wpakował były piłkarz Manchesteru United Scott McTominay, jednak sędziowie VAR dopatrzyli się ręki i anulowali gola.

Pomimo przewagi Szkotów, nie byli oni w stanie, skutecznie jest zagospodarować. Zemściło się to w 44. minucie , kiedy to Nicola Zalewski był faulowany w obrębie pola karnego, a arbiter bez wahania wskazał na wapno. Chwilę później do futbolówki podszedł Robert Lewandowski i pewnym strzałem zmylił szkockiego golkipera, podwyższając wynik na 2:0.

Ostatecznie do końca pierwszej połowy nic się nie wydarzyło i “biało-czerwoni” zeszli na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Probierz już go skreślił? Gwiazda poza kadrą, mówi się o konflikcie

Dramat Polaków, roztrwonili przewagę z pierwszej połowy. Zalewski bohaterem

Niestety, ale podopieczni Michała Probierza niezbyt dobrze weszli w drugą połowę, o czym świadczy szybko stracony gol. Niestety, ale nasza formacja defensywna dała się zaskoczyć rywalom, co w bezlitośnie wykorzystał Billy Gilmour, który mocnym strzałem po dalszym słupku dał kontakt ekipie Szkocji.

Strzelona bramka dodała gospodarzom wiatru w żagle, ponieważ od razu rzucili się do zmasowanych ataków, które raz za razem nękały Marcina Bułkę .

Szkoci dopięli swego w 77. minucie, kiedy to po stracie w środku pola, wyprowadzili szybki atak zakończony precyzyjnym strzałem przez Scotta McTominaya .

Zobacz więcej: Świetne wieści ws. Lewandowskiego. Wszystko tuż przed meczem ze Szkocją

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, niespodziewanie zabłysnął Nicola Zalewski . Piłkarz Romy kilka minut przed końcem meczu wywalczył drugi rzut karny, który chwilę później zamienił na gola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla “biało-czerwonych”, który zgarnęli cenne 3 “oczka”.

Kiedy Polacy grają w Lidze Narodów?

W ramach 2. kolejki Ligi Narodów UEFA “biało-czerwoni” zagrają z Chorwacją na Opus Arenie w Osijeku. Pierwszy gwizdek sędziego 8 września punktualnie o godzinie 20:45 .

Oprócz wyżej wymienionych starcia, podopiecznych Michała Probierza czekają jeszcze mecze z faworyzowaną Portugalią, a także rewanż z ekipą Szkocji na PGE Narodowym.

8 września (niedziela), godz. 20.45: Chorwacja – Polska
12 października (sobota), godz. 20.45: Polska – Portugalia
15 października (wtorek), godz. 20.45: Polska – Chorwacja
15 listopada (piątek), godz. 20.45: Portugalia – Polska
18 listopada (poniedziałek), godz. 20.45: Polska – Szkocja

Przykre, co stało się po klęsce Świątek, wszystko za zamkniętymi drzwiami. Polka nie wytrzymała