Sport.Goniec.pl Tenis Iga Świątek w 1/8 finału turnieju w Madrycie. Zdeklasowała rywalkę
Rex Features/East News

Iga Świątek w 1/8 finału turnieju w Madrycie. Zdeklasowała rywalkę

30 kwietnia 2023
Autor tekstu: Kacper Kulpicki

Iga Świątek kolejny raz udowodniła, że miano najlepszej tenisistki na świecie nie jest przypadkiem. Polka przebojem wdarła się do 1/8 finału turnieju w Madrycie. W jakim stylu zdeklasowała Bernardę Perę i z kim zmierzy się w kolejnej rundzie?

Iga Świątek w 1/8 finału turnieju w Madrycie. 1 set zaczął się niepokojąco

Iga Świątek na madryckim korcie radziła sobie jak prawdziwa czempionka. Bernarda Pera została pokonana, chociaż po pierwszych gemach nic nie zapowiadało tak spektakularnego zwycięstwa . Polka musiała się bowiem nieco natrudzić, by doprowadzić do remisu  i zmieść rywalkę z kortu.

Bernarda Pera do ostatniego momentu nie dawała za wygraną i w momencie, gdy Iga Świątek prowadziła już 40:0, zdołała obronić trzy break pointy. Amerykanka musiała jednak uznać wyższość liderki rankingu WTA i ostateczne oddać seta 6:3 . Na rewelacyjny serwis, skuteczną obronę i świetne forhendy Igi Świątek nie było mocnych.

Michał Wiśniewski stracił dom. Zaskakujące słowa: "Jest miejsce na rozwód"

Iga Świątek pokonała Bernardę Perę. Absolutna dominacja w 2 secie

Iga Świątek w drugim secie dowiodła swojego wysokiego poziomu i szybko przełamała agresywną grę Amerykanki. To sprawiło, że tenisistka z gema na gem czuła się coraz bardziej zrezygnowana i roztargniona, więc chluba polskiego sportu mogła działać jeszcze bardziej precyzyjnie.

Iga Świątek do samego końca nie pozwalała konkurentce nawet na chwilę oddechu. Jej gra była na tyle dotkliwa i dokładna, że zirytowana Bernarda Pera trafiła punkt za punktem. Chociaż próbowała walczyć turniejową "jedynką" solidnym gemem serwisowym, nie dawało to oczekiwanego rezultatu. Drugi set zakończył się wynikiem 6:2.

Iga Świątek w 1/8 finału turnieju w Madrycie. Z kim się zmierzy?

Iga Świątek po trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie osiągnęła awans do kolejnego etapu. W 1/8 stanie w szranki z Chinką Qinwen Zheng lub Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową. Oby w tym starciu również udało jej się odnieść tak widowiskowe zwycięstwo.

Były prezes Legii Warszawa skrytykował ojca Igi Świątek. Padły poważne oskarżenia
Iga Świątek znów to zrobiła. W wielkim stylu pokonała Sabalenkę i triumfowała w turnieju w Stuttgarcie