Sport.Goniec.pl Piłka nożna Złe wieści ws. Nicoli Zalewskiego. Nie tego oczekiwali kibice

Złe wieści ws. Nicoli Zalewskiego. Nie tego oczekiwali kibice

18 kwietnia 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Patrząc na grę Nicoli Zalewskiego w ostatnich meczach reprezentacji Polski trudno sobie pomyśleć, że w klubie już tak dobrze mu nie idzie. Polak nie jest pierwszym wyborem szkoleniowca Daniele De Rossiego, a pojawiając się na boisku nie prezentuje wybitnej formy. W sprawie Nicoli Zalewskiego złe wieści przekazuje włoski “La Gazzetta dello Sport”.

Zmiana trenera nie wyszła Zalewskiemu na dobre

Nicola Zalewski debiutował w pierwszej drużynie AS Romy w maju 2021 , w meczu Ligi Europy z Manchesterem United. Trenerem “Giallorossich” był wtedy Jose Mourinho , który w kolejnym sezonie regularnie stawiał na Polaka. W kampanii 2022/2023 rozegrał we wszystkich rozgrywkach 47 spotkań, co przełożyło się na 3182 minuty spędzone na murawie. W aktualnym sezonie widać różnicę, bowiem w 29 meczach uzbierał zaledwie 1282 minuty .

Nowy trener AS Romy, Daniele De Rossi ewidentnie woli stawiać na innych zawodników, jak Leonardo Spinazzolę czy Zekiego Celika . Taka sytuacja sprawia, że w kontekście Nicoli Zalewskiego coraz częściej mówi się o możliwym opuszczeniu klubu latem.

Pilne wieści z Turcji. Chodzi o transfer Sebastiana Szymańskiego
Była partnerka Rzeźniczaka przerwała milczenie. "Śledztwo w sprawie stalkingu"

Nowe informacje o sytuacji Zalewskiego w AS Romie

Włoska “La Gazzetta dello Sport” zdobyła nowe informacje na temat potencjalnej przyszłości Nicoli Zalewskiego. Zdaniem dziennikarzy, Polak może opuścić Stadio Olimpico już podczas najbliższego okna transferowego . Piłkarz miał usłyszeć od włodarzy rzymskiego klubu, że może szukać nowego pracodawcy.

ZOBACZ: Polski piłkarz przed wielką szansą. To byłby hit transferowy

AS Roma chciałaby pozyskać za swojego wychowanka 13-16 mln euro . Kontrakt Polaka jest ważny do czerwca przyszłego roku, zatem jest to ostatni moment, by spieniężyć go za taką kwotę.

AS Roma przed szansą na półfinał Ligi Europy

Dziś o 21:00 AS Roma podejmie u siebie AC Milan w rewanżowym spotkaniu Ligi Europy . W poprzednim spotkaniu na San Siro padł wynik 1:0 dla ekipy Zalewskiego , który przesiedział tamten mecz na ławce.

Ostatni występ w podstawowym składzie Polaka nie był jednak tak dawno, ponieważ od pierwszej minuty zagrał przeciwko Udinese w niedawnej ligowej potyczce. Mecz ten jednak został przerwany po tym, jak na murawę padł obrońca rzymian, Evan Ndicka . Jako nowy termin rozegrania spotkania wyznaczono 25 kwietnia. Wtedy to dogranych zostanie ostatnich 18 minut przerwanego pojedynku.

Najpierw porażka, a teraz kolejny cios. Kłopoty FC Barcelony

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".