Sport.Goniec.pl Piłka nożna Toni Kroos wypowiedział się po przegranej na Euro. Nagle zwrócił się do Pedriego

6 lipca 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Reprezentacja Niemiec przegrała wczoraj z Hiszpanią 1:2 i odpadła z EURO 2024. W tym spotkaniu ewidentnie sobą nie był Toni Kroos, dla którego to starcie okazało się jego ostatnim w całej karierze. Pomocnik, po swoim występie postanowił wydać w mediach społecznościowych oficjalne oświadczenie. Zwrócił się także do Pedriego, którego w meczu potraktował wyjątkowo brutalnie.

Emocje Toniego Kroosa w ostatnim meczu w karierze

W pierwszej połowie meczu Niemiec z Hiszpanią nie zobaczyliśmy bramek, jednak worek rozwiązał się w 51. minucie. Wtedy to gola strzelił Dani Olmo. Kiedy wydawało się, że Hiszpanie dowiozą skromne prowadzenie do końca, w 89. minucie na 1:1 dla Niemiec strzelił Florian Wirtz . Zatem, aby rozstrzygnąć losy meczu, trzeba było przeprowadzić dogrywkę.

Kiedy kibice już szykowali się na konkurs rzutów karnych, reprezentacja Hiszpanii jeszcze jeden raz poderwała się do ataku. Z rogu pola karnego świetnie na główkę Mikela Merino dośrodkował Dani Olmo, a adresat podania nie miał problemów, by strzelić decydującą bramkę. Piłkarze Luisa de la Fuente awansowali więc do półfinału EURO 2024 .

Wiele jednak mówiło się po tym spotkaniu o Tonim Kroosie , dla którego mógł to być ostatni mecz w całej karierze. Pomocnik ewidentnie nie mógł znieść atmosfery spotkania i jej ulegał już od samego początku. Już w 8. minucie bezpardonowo potraktował Pedriego , który nie był w stanie kontynuować gry. W drugiej połowie z kolei sfaulował Lamine Yamala, aż w końcu dostał żółtą kartkę. Wielu kibiców jednak uważa, że Niemiec powinien wylecieć z boiska już dawno.

Zbigniew Boniek zadał jedno pytanie. Internauci natychmiast wyrazili swoje oburzenie
Cristiano Ronaldo zobaczył w tunelu Marciniaka i się zaczęło. Polak znów na ustach całego świata

Toni Kroos przerwał milczenie po przegranej na Euro. Zwrócił się wprost do Pedriego

Koniec końców Niemcy odpadli z EURO 2024 . Oznacza to także, że Toni Kroos kończy swoją karierę piłkarską. Po tym meczu postanowił wydać oficjalne oświadczenie, w którym wspomina o emocjach , jakie towarzyszyły mu przy okazji powrotu do kadry.

29.09.2023 zadzwonił mój telefon. Dzwoniący: Julian Nagelsman. Prośba: powrót do reprezentacji. Pierwsza myśl w mojej głowie: nie jestem głupi! Pierwsza myśl w moim sercu: ku**a tak! Serce postanowiło zadecydować.
Moja pierwsza myśl dziś rano 6.07.2024: cieszę się, że to zrobiłem. Pomimo smutku i pustki od wczorajszego ostatniego gwizdka. W zespole widziałem więcej niż przez ostatnie lata. Nie spodziewałem się, że w tak krótkim czasie można mieć naprawdę realne szanse na tytuł i znów być na równi z najlepszymi! Dlatego jestem bardzo dumny z tego, co zrobiła ta drużyna! Szczególne podziękowania dla was, którzy sprawili, że ten dom znów stał się wyjątkowy. Na poziomie osobistym dziękuję za szczególne ciepło i przywiązanie przez ostatnie tygodnie. To było bardzo wyjątkowe. I na koniec prośba: Teraz, gdy Niemcy odzyskały swoje ukochane dziecko: nie odpuszczajcie! Droga tej drużyny trwa dalej. I bardzo pomaga, jeśli trwa się przy niej nawet w złych chwilach! Jedno mogę zapewnić: to grupa wspaniałych ludzi, którzy robią wszystko, aby osiągnąć sukces! Niemcy znowu są kimś!!! - napisał Toni Kroos na Instagramie

Pod koniec oświadczenia piłkarz postanowił zwrócić się do Pedriego , który ucierpiał po wejściu pomocnika. Kroos przeprosił i wyraził nadzieję na szybki powrót młodego zawodnika do zdrowia.

I jeszcze jedna kwestia, bardzo ważna dla mnie: wybaczenie i powrót do zdrowia dla Pedriego. Nie miałem oczywiście zamiaru cię skrzywdzić. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i wszystkiego najlepszego. Jesteś świetnym graczem

ZOBACZ: Matka Igi Świątek przerwała milczenie, chłodno o relacji z córką. Postawiła sprawę jasno

Toni Kroos zakończył karierę

Cóż to by była za historia, gdyby Toni Kroos, w ostatnim swoim sezonie w karierze zdobył zarówno tytuł Champions League, jak i mistrzostwo Europy na własnej ziemi. O ile to pierwsze udało się zrealizować, tak triumfu na EURO 2024 on i jego koledzy już nie osiągną. Hiszpania zweryfikowała zamiary Niemców, którzy pozostałe fazy turnieju będą oglądać z pozycji widza.

Iga Świątek skradła serca kibiców na Wimbledonie. Tak żegnała legendę

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".