Sport.Goniec.pl Piłka nożna Robert Lewandowski zachwycił, a później bez ogródek wypalił. Polak grzmi, co za słowa

6 października 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

W 9. kolejce ligi hiszpańskiej FC Barcelona pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves 3:0. Wszystkie trzy bramki zdobył Robert Lewandowski, który został MVP całego spotkania. Po meczu Polak udzielił wywiadu, w którym zaskoczył wszystkich. Tylko spójrzcie, na co zwrócił uwagę.

Robert Lewandowski rozbija Deportivo Alaves

FC Barcelona zmierzyła się na wyjeździe z Deportivo Alavés w ramach 9. kolejki hiszpańskiej LaLiga . Od początku meczu Katalończycy pokazali swoją dominację, przejmując kontrolę nad grą. Mimo że Deportivo Alavés próbowało stawiać opór, ich defensywa nie była w stanie poradzić sobie z intensywnością ataków Barcelony. Zawodnicy Blaugrany wykazywali się znakomitym zrozumieniem na boisku, a ich dynamiczne akcje i precyzyjne podania sprawiały, że rywale mieli coraz większe trudności z odebraniem piłki.

Już w 9. minucie spotkania Barcelona wywalczyła rzut wolny na połowie przeciwnika, co stworzyło znakomitą okazję do zdobycia bramki. Raphinha podszedł do piłki i wykonał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne. Robert Lewandowski, doskonale wyczuwając sytuację, zdołał wyprzedzić obrońców i potężnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Dzięki temu trafieniu napastnik reprezentacji Polski zapewnił Katalończykom prowadzenie, zdobywając swoją ósmą bramkę w bieżącym sezonie LaLiga.

Następne trafienie Lewandowskiego przyszło bardzo szybko. Zaledwie piętnaście minut po pierwszym golu Polak ponownie wpisał się na listę strzelców . Raphinha, który ponownie był kluczowym ogniwem akcji, popisał się znakomitym dryblingiem i przebiegł z piłką niemal połowę boiska, mijając rywala. Gdy dotarł do pola karnego, precyzyjnie zagrał do Lewandowskiego, który znajdował się w idealnym miejscu. Napastnik Barcelony pewnym strzałem pokonał bramkarza Deportivo Alavés, notując swoją dziewiątą bramkę w obecnym sezonie LaLiga.

Robert Lewandowski potrzebował jedynie 32 minut, aby skompletować hat-tricka. Przy trzecim golu doskonale odnalazł się w polu karnym, wykorzystując precyzyjne podanie od Erica Garcíi. Polak uderzył piłkę po ziemi, umieszczając ją w siatce i ustalając wynik meczu na 3:0. Niezwykła dyspozycja napastnika wywołała ogromny podziw wśród hiszpańskich kibiców oraz ekspertów, którzy już po pierwszej połowie nie szczędzili mu pochwał.

Po meczu Polak niespodziewanie wypalił w wywiadzie. Zaskakujące słowa obiegły cały piłkarski świat. Kibice się tego nie spodziewali.

Trudno uwierzyć, czego dokonał Lewandowski. Kibice czekali na to prawie 100 lat

Robert Lewandowski zaskoczył w wywiadzie

Po zakończeniu meczu Robert Lewandowski udzielił wywiadu dla jednej z hiszpańskich stacji telewizyjnych, w którym poruszył istotny problem, z którym w ostatnim czasie borykają się zawodnicy na całym świecie. Polak zwrócił uwagę na r osnące obciążenie kalendarza meczowego, które wpływa negatywnie na zdrowie oraz kondycję piłkarzy.

W rozmowie Lewandowski zaznaczył, że intensywny harmonogram rozgrywek sprawia, że zawodnicy mają coraz mniej czasu na regenerację:

Gramy dużo meczów i nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek. Nigdy w życiu nie rozegrałem tylu meczów w tak krótkim czasie. Najważniejszą rzeczą jest teraz regeneracja, dobra rehabilitacja kontuzjowanych i powrót wszystkich po przerwie reprezentacyjnej - powiedział w wywiadzie Polak.

Jego słowa znalazły uznanie wśród kolegów z boiska oraz ekspertów, którzy również zwracają uwagę na ten problem. W obliczu rosnącej liczby meczów i coraz większej rywalizacji w europejskich ligach, temat regeneracji i zdrowia zawodników staje się coraz bardziej aktualny.

Przed FC Barceloną intensywny okres

Przed FC Barceloną intensywny okres, który z pewnością przyniesie wiele emocji. Zawodnicy udadzą się na przerwę reprezentacyjną, ale po niej powrócą do walki w barwach Blaugrany. Październik zapowiada się niezwykle trudny, ponieważ podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się w trzech kluczowych meczach, które mogą mieć ogromny wpływ na dalszy przebieg sezonu.

Na początek Katalończyków czeka domowe spotkanie z Sevillą – drużyną, która zawsze potrafi postawić poprzeczkę wysoko. Zaledwie trzy dni później do stolicy Katalonii przybędzie Bayern Monachium, co zapowiada się jako prawdziwy test umiejętności dla Barcelony w Lidze Mistrzów. Październik zakończy się jednym z najbardziej oczekiwanych meczów w sezonie, czyli El Clásico, gdzie Barcelona stanie w szranki z odwiecznym rywalem, Realem Madryt.

Niemożliwy wyczyn Lewandowskiego. Gol za golem, a to dopiero 45 minut meczu

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.