Sport.Goniec.pl Tenis Iga Świątek w półfinale turnieju w Indian Wells. Wozniacki poddała mecz

Iga Świątek w półfinale turnieju w Indian Wells. Wozniacki poddała mecz

15 marca 2024
Autor tekstu: Filip Wilkiewicz

Iga Świątek pokonała Caroline Wozniacki w ćwierćfinale turnieju w Indian Wells. Mecz zakończył się w drugim secie, ze względu na krecz ze strony reprezentanki Danii. Wozniacki nie była w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji.

Problemy ze zdrowiem rywalki Igi Świątek

Pojedynek między Świątek a Wozniacki od samego początku był na wysokim poziomie. Dunka pokazała swoje doświadczenie, jednak to reprezentantka Polki z minuty na minutę zdobywała przewagę. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4.

Wozniacki słabła i w pewnym momencie została zmuszona do skreczowania. Dunka doznała kontuzji stopy i nie mogła kontynuować gry, przez co Iga Świątek automatycznie odniosła zwycięstwo.

Fenomenalna Iga Świątek. Polka z awansem do półfinału Qatar Open

Ciepłe słowa Igi Świątek

Po zakończonym spotkaniu, Iga Świątek okazała wielką klasę i w miłych słowach wypowiedziała się na temat swojej rywalki.

Mam do niej ogromny szacunek. Przykro mi, że musiała tak zakończyć to spotkanie. Mam nadzieję, że wróci do zdrowia i będzie gotowa na występ w Miami.

Polka dodała, że nie było jej łatwo pokonać Wozniacki i wskazała z czym momentami miała problem.

Szczerze chciałam tylko uderzać w piłkę w czysty sposób. Nie było to łatwe, szczególnie z jej defensywą. Wywierała dużą presję. Wiele biegała, uderzała forhendem, bekhendem i dlatego czasami popełniałam błędy. Chciałam być spokojna i cierpliwa.

Iga Świątek w półfinale. Polka o krok od kolejnego triumfu

Świątek za dotychczasowe wyniki w turnieju w Indian Wells ma na koncie 185 tys. dolarów, a ta liczba może niebawem się zwiększyć. W nocy z piątku na sobotę, Polka zmierzy się z Martą Kostiuk .

Reprezentantka Ukrainy w drodze do półfinału pokonała Mai Hontame, Markéte Vondroušová, Anastasije Pawluczenkową i i Anastasije Potapowa.

Oburzenie internautów po losowaniu drabinek Indian Wells. Świątek ma najtrudniej
French Open: Iga Świątek w IV rundzie, a Magda Linette poza burtą

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonuję się piłką nożną i koszykówką. Uwielbiam podróżować po świecie i jeśli mogę, łączę zwiedzanie okolicy z wizytami na stadionach. Możesz mnie również usłyszeć na antenie Radia GOL, gdzie komentuję mecze piłki nożnej.