Sport.Goniec.pl Tenis Główna przeciwniczka Igi Świątek za burtą Rolanda Garrosa. Przeciwko sobie miała dwóch rywali

5 czerwca 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Z paryskich kortów Rolanda Garrosa docierają niespodziewane wieści. W ćwierćfinale French Open swój mecz przegrała główna rywalka Igi Świątek, Aryna Sabalenka. Przeciwko sobie miała nie tylko dobrze dysponowaną Mirrę Andriejewę.

Aryna Sabalenka pokonana przez 17-latkę

W ostatnim rozgrywanym dziś ćwierćfinale Rolanda Garrosa , Aryna Sabalenka mierzyła się z 17-letnią Mirrą Andriejewą (38. WTA). Już pierwszy set poszedł Białorusince dosyć trudno, ponieważ kilkukrotnie musiała gonić wynik. Rundę wygrała dopiero po tie-breaku , jednak najgorsze dla niej miało dopiero nadejść. W kolejnej rundzie lepsza okazała się młoda Rosjanka, która wygrała 6:4. Takim samym rezultatem zakończył się decydujący o awansie do półfinału set. Andriejewa zadecydowała o swoim losie, doprowadzając do przełamania . Odpadnięcie Aryny Sabalenki z Rolanda Garrosa stało się faktem.

Wiadomo, co dalej z Bartoszem Kurkiem w kadrze. "Nie gramy w szachy"
Coco Gauff wybuchła śmiechem, gdy usłyszała pytanie o Igę Świątek. "To nic nie znaczy"

Drugi przeciwnik Aryny Sabalenki - problemy z brzuchem

Dzisiejszego popołudnia Aryna Sabalenka miała przeciwko sobie dwóch przeciwników. Pierwsza to właśnie 17-letnia Mirra Andriejewa, która skorzystała na tym, że jej rywalka zmagała się także z dokuczliwym bólem brzucha . Do przerwy medycznej doszło już w trakcie pierwszego seta, w którym druga rakieta rankingu WTA ledwo wyrwała zwycięstwo. Kolejna miała miejsce w następnej rundzie, przy wyniku 3:4 dla 17-latki. Wówczas Białorusinka przyjęła leki i wypiła colę . Doprowadziła po tej przerwie do wyrównania, jednak ostatecznie przegrała tego seta. Koniec końców, Sabalenka musiała pożegnać się z Rolandem Garrosem .

ZOBACZ: Pilna konferencja Kamila Stocha i Adama Małysza. Co dalej ze skoczkiem?

Znamy półfinalistów Rolanda Garrosa

Wszystkie ćwierćfinały Rolanda Garrosa zostały zakończone. Można już zatem oznajmić, że w półfinale zmierzą się pary Iga Świątek - Coco Gauff oraz Mirra Andriejewa - Jasmine Paolini . Oba mecze odbędą się jutro, a jako pierwsza, nie wcześniej niż o 15:00, zagra raszynianka.

Organizatorzy pokpili sprawę w meczu Igi Świątek. To dlatego polskich kibiców było mało

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".