Sport.Goniec.pl Piłka nożna Fatalna pozycja Polski w rankingu FIFA, tak źle nie było od dawna. Niebywałe, kto nas wyprzedził

19 września 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

FIFA zaktualizowała swój ranking reprezentacji narodowych. Liderem niezmiennie pozostaje kadra Argentyny, która przeżywa prawdopodobnie swój najlepszy czas od wielu lat. Martwi jednak pozycja Biało-Czerwonych, a szczególnie fakt, kto znajduje się wyżej od podopiecznych Michała Probierza.

Reprezentacja Polski wróciła do zmagań w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski szczęśliwie, lecz udanie rozpoczęła zmagania w Lidze Narodów. W pierwszym meczu wygrali ze Szkocją 3:2, po dramatycznym przebiegu spotkania. Po pierwszej połowie Biało-Czerwoni prowadzili 2:0, po golach Sebastiana Szymańskiego i Roberta Lewandowskiego. Z kolei po przerwie rywale szybko złapali kontakt. W 76. minucie wyrównał Scott McTominay i zrobiło się 2:2. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Nicola Zalewski po tym, jak wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na nim samym.

Chorwacja z kolei musiała przełknąć gorycz porażki po starciu z Portugalią, z którą przegrali 1:2. W meczu z Biało-Czerwonymi musieli się więc nastawić na grę o pełną pulę. Dużo akcji ofensywnych tworzyli sobie Polacy, jednak nic z nich nie wynikało . Natomiast w drugiej odsłonie spotkania Chorwaci zaczęli nas stopniowo dominować. W końcu w 50. minucie został podyktowany rzut wolny, po faulu Sebastiana Walukiewicza. Do stałego fragmentu podszedł Luka Modrić , który sprytnym strzałem zaskoczył wszystkich polskich zawodników. To było pierwsze i jedyne trafienie w tym spotkaniu, które podopieczni Michała Probierza przegrali 0:1. Bardzo blisko wyrównania w 72. minucie był Robert Lewandowski, który jednak trafił w poprzeczkę.

Po tych dwóch starciach zajmujemy 3. miejsce w naszej grupie Ligi Narodów. Niestety, dotychczasowe rezultaty piłkarzy Probierza istotnie wpłynęły na notowania w najnowszym rankingu FIFA.

Reprezentant Polski "zmiażdżony" za mecz w Lidze Mistrzów. To była katastrofa
Piotr Zieliński zachwycił w Lidze Mistrzów. Trener Interu nie mógł się powstrzymać

Nowa pozycja Polski w rankingu FIFA. Te reprezentacje są teraz wyżej

FIFA dokonała aktualizacji swojego rankingu. Na pierwszym miejscu nieprzerwanie pozostaje Argentyna, która cały czas jest w formie po wygranych mistrzostwach świata oraz Copa America. Nie przykrywa tego nawet ostatnia porażka z Kolumbią. Na drugim stopniu podium melduje się Francja, a na trzecim - Hiszpania, zwycięzca EURO 2024. Pierwsza dziesiątka pozostała bez zmian , względem poprzedniej aktualizacji 18 lipca.

Polskich kibiców interesuje jednak najbardziej pozycja naszej reprezentacji. A ta niestety nie jest najlepsza. Biało-Czerwoni zaliczyli drugi spadek z rzędu, ponownie o dwie pozycje. Teraz, 28. miejsce zostało zmienione na 30. pozycję . To skutek m. in. porażki w Lidze Narodów z Chorwacją, a także dobrych wyników naszych sąsiadów w klasyfikacji. W najnowszym notowaniu FIFA, Polaków przegoniły Walia oraz Szwecja. Zespół ze Skandynawii wygrał z Estonią i Azerbejdżanem, a drużyna z Wysp Brytyjskich wygrała z Czarnogórą i zremisowała z Turcją.

ZOBACZ: Nie żyje piłkarz i prezes polskiego klubu. Jeszcze w niedzielę grał w meczu. Tragiczne wieści

Oni depczą Polakom po piętach

Nie dość, że Polacy muszą gonić swoich rywali w rankingu FIFA, to jeszcze powinni pamiętać o kolejnych reprezentacjach, które także punktują. Solidny awans zaliczyła kadra Egiptu (o 5 miejsc), która zajmuje lokatę bezpośrednio za podopiecznymi Michała Probierza. Aktualnie Afrykańczykom brakuje niecałych 10 punktów , by nas przegonić. To efekt dobrych wyników w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki. Ponadto, w pobliżu znajdują się także Węgry , które zaliczyły spadek o jedną pozycję, z powodu słabszych wyników w Lidze Narodów. Obawiać należy się także znajdującego się na 33. miejscu Wybrzeża Kości Słoniowej , które także zyskało kilka dodatkowych punktów, dzięki wygranym w eliminacjach do afrykańskiego czempionatu.

Wiadomo, dlaczego Usyk został zatrzymany na lotnisku. Ryanair wyjaśnia

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".