Sport.Goniec.pl Piłka nożna Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu. Znalazł się na ustach wszystkich

Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu. Znalazł się na ustach wszystkich

24 kwietnia 2024
Autor tekstu: Karol Osiński

Arkadiusz Milik został bohaterem Juventusu w półfinałowym meczu Pucharu Włoch przeciwko Lazio. Polak pojawił się na boisku w końcówce spotkania i strzelił gola decydującego o awansie do finału. Mecz wygrali zawodnicy z Rzymu 2:1, jednak dzięki wynikowi z pierwszego spotkania wynik dwumeczu stoi po stronie piłkarzy Starej Damy.

Trudne początki Juventusu w meczu z Lazio

Juventus podchodził do rewanżowego pojedynku z Lazio zmotywowany zwycięstwem 2:1 przed własną publicznością. Zarówno Wojciech Szczęsny , jak i Arkadiusz Milik rozpoczęli mecz w Rzymie na ławce rezerwowych, ale nie miało to związku z kontuzjami, a decyzją trenera Massimiliano Allegriego.

Początek rewanżu nie układał się po myśli Starej Damy. Gospodarze szybko nakreślili swoją przewagę ofensywną, której zmagania znalazły rozwiązanie w 12. minucie. Wówczas Rzymianie wykonywali rzut rożny, po którym niekryty Taty Castellanos strzelił gola głową , dając prowadzenie swojej ekipie.

Absurdalna sytuacja podczas derbów. To się mogło skończyć tragedią

Finał uciekał Juventusowi

Rzymianie nie zamierzali poprzestawać na tej bramce i szli po pełną pulę, jednak to Juventus był bliższy zdobycia gola, który dałby im wyrównanie. W 23. minucie Dusan Vlahović miał doskonałą sytuację, by strzelić na 1:1, lecz fatalnie chybił. Do końca pierwszej odsłony meczu nie padła już żadna bramka, choć w ostatniej minucie Perin wykazał się znakomitą interwencją.

Druga połowa rozpoczęła się jeszcze gorzej dla zawodników z Turynu. W 49. minucie Lazio przeprowadziło kontrę, po której Taty Castellanos znakomicie wyprzedził defensywę Starej Damy i strzałem nogą drugi raz trafił do siatki, dając swojej drużynie wyrównanie wyniku dwumeczu .

Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu

W kolejnych minutach to Juventus dominował i rzucił się do zaciekłych ataków. Przez długi czas nie przynosiły one efektu, a na dziesięć minut przed końcem meczu Massimiliano Allegri zdecydował się na przeprowadzenie zmian ofensywnych, wprowadzając na boisko m.in. Arkadiusza Milika.

Polak okazał się bohaterem Starej Damy , wykorzystując przecinające pole karne podanie od Timothy'ego Weaha i pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości .

Po utraconym golu Lazio przejęło ofensywną inicjatywę, jednak do ostatniego gwizdka nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Zwyciężyli mecz 2:1, ale dzięki bramce Polaka wynik dwumeczu wynosił 3:2 dla Juventusu i to oni zagrają w finale Pucharu Włoch . Ich przeciwnikami będzie zwycięzca dwumeczu Atalanta - Fiorentina. Po pierwszym meczu ekipa z Florencji prowadzi 1:0.

Napięta sytuacja w Barcelonie, szykuje się wietrzenie szatni. Lewandowski jednym z zagrożonych graczy