Sport.Goniec.pl Inne Sporty Zdobyła medal dla Polski i zrobiła to. Nagranie hitem sieci

Zdobyła medal dla Polski i zrobiła to. Nagranie hitem sieci

29 sierpnia 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

W nocy czasu polskiego napłynęły do kraju kapitalne informacje. Julia Adamczyk zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Polka nie potrafiła powstrzymać emocji po swoim sukcesie. Wzruszające nagranie z naszą zawodniczką jest hitem sieci.

Trwają młodzieżowe mistrzostwa świata

W stolicy Peru - Limie, odbywają się właśnie Mistrzostwa Świata U-20 w lekkoatletyce . Reprezentacja Polski liczy na tej imprezie prawie 40 zawodników i zawodniczek. Biało-Czerwoni mają szanse na kilka medali, m.in. Marka Zakrzewskiego. 18-latek został ostatnio rekordzistą Polski na 200 metrów i do Ameryki Południowej przyjechał w wysokiej formie.

Pierwszy medal nasi reprezentanci wywalczyli już pierwszego dnia mistrzostw. Sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie: Stanisław Strzelecki, Jakub Szarapo, Wiktoria Gajosz i Zofia Tomczyk wywalczyła srebrny medal. Polacy pobiegli w finale fenomenalnie i szybsza okazała się tylko kadra Australii.

Już następnego dnia Biało-Czerwoni wywalczyli kolejny medal. Świetnie zaprezentowała się Julia Adamczyk, która wywalczyła brąz w skoku w dal. Po konkursie Polka nie potrafiła opanować emocji. Te obrazki wzruszają do łez.

Świetne wieści dla Igi Świątek. Wszyscy na to czekali, zapadła decyzja

Julia Adamczyk wzruszyła kibiców

Julia Adamczyk w finałowym konkursie uzyskała kapitalny wynik - 6,34 metra . Dzięki świetnej próbie Polka zapewniła sobie brązowy medal MŚ U-20. Dalej od Biało-Czerwonej skoczyła tylko Australijka Delta Amidzovski (6,58 m), oraz Amerykanka Sophia Beckmon (6,54 m).

Nasza lekkoatletka była niezwykle skupiona przez cały konkurs. Emocje “puściły” dopiero po oddaniu ostatniej próby. Polka przebiegła przez piasek i momentalnie zdała sobie sprawę, że została medalistką mistrzostw świata. Skoczkini rozpłakała się i pobiegła w stronę trybun. Tam czekał na nią najprawdopodobniej trener, który podarował jej flagę Polski. Zapłakana sportsmenka dumnie zaprezentowała narodowe barwy i celebrowała swój sukces. Wzruszające sceny w Limie.

Nadzieje polskiej lekkoatletyki

Poziom światowej lekkoatletyki znacząco “odjechał” Biało-Czerwonym w ostatnich latach . Świetnie pokazuje to zestawienie medali zdobytych w Tokio i Dosze (razem 15 medali), a liczbą podiów w Oregonie, Budapeszcie i Paryżu (łącznie 7 medali). Niestety, królowa sportu staje się sportem globalnym i o podium będzie coraz trudniej. Kiepskie wyniki Polaków w Budapeszcie (medal Nowickiego i Kaczmarek), zapowiadały posuchę w Paryżu.

Nadzieją napawa nas jednak młodzież . Mamy w kadrze sporo młodych zawodników, którzy świetnie spisują się na międzynarodowej arenie. Przykładem tego jest właśnie impreza w Limie, czy niedawne ME U-18 w Bańskiej Bystrzycy. W słowackim czempionacie Biało-Czerwoni wywalczyli osiem krążków, w tym aż cztery złota.

Obrażała Igę Świątek, teraz znowu uderzyła. Te słowa rozwścieczą wielu kibiców
Julia Szeremeta nic już nie ukrywa. Wypaliła o pieniądzach, zaskakujące słowa
Obserwuj nas w
autor
Michał Pokorski

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl