Sport.Goniec.pl Piłka nożna Wzruszające, jak w Hiszpanii ocenili Lewandowskiego. Polak został wielkim bohaterem

7 października 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

Robert Lewandowski kapitalnie zaprezentował się w starciu z Deportivo Alaves. Napastnik reprezentacji Polski zdobył hat-tricka i w pojedynkę rozstrzygnął wynik meczu. Po spotkaniu jego postawę docenili m.in. hiszpańscy dziennikarze. Wzruszające, jak opisali występ 36-latka.

Robert Lewandowski rozbija Deportivo Alaves

Robert Lewandowski po raz kolejny udowodnił, dlaczego jest jednym z najlepszych napastników świata. Polak zagrał kapitalny mecz w barwach FC Barcelony podczas wyjazdowego starcia z Deportivo Alavés. Już w 9. minucie otworzył wynik spotkania, strzelając głową po idealnym dośrodkowaniu Raphinhi z rzutu wolnego . Nie minęło wiele czasu, a Lewandowski ponownie znalazł drogę do bramki rywali – zaledwie piętnaście minut po pierwszym golu wykorzystał fenomenalną akcję Raphinhi, który popisał się efektownym rajdem przez pół boiska. Polak był w odpowiednim miejscu, by zamknąć akcję pewnym strzałem i po raz drugi pokonać bramkarza Deportivo Alavés.

Jednak na tym Lewandowski nie zakończył swojego show. W 32. minucie Polak skompletował hat-tricka. Po dokładnym podaniu od Erica Garcíi znalazł się w świetnej pozycji w polu karnym i uderzył po ziemi, nie dając golkiperowi żadnych szans. Tym trafieniem ustalił wynik meczu na 3:0 już w pierwszej połowie, a jego występ wzbudził ogromny zachwyt zarówno wśród hiszpańskich kibiców, jak i ekspertów.

Niezwykła skuteczność Lewandowskiego ponownie postawiła go w centrum uwagi. Hat-trick zdobyty na stadionie Deportivo Alavés umocnił go na pozycji lidera klasyfikacji strzelców LaLiga . Jego regularność w zdobywaniu bramek i nieustępliwość w polu karnym sprawiają, że jest kluczową postacią w ofensywie FC Barcelony. Forma Lewego daje drużynie olbrzymie wsparcie w walce o kolejne punkty w lidze. Postawę Polaka doceniły również hiszpańskie media. Wzruszające, jak opisały występ 36-latka.

Trudno uwierzyć, czego dokonał Lewandowski. Kibice czekali na to prawie 100 lat

Hiszpańskie media zachwycone Robertem Lewandowskim

Hiszpańskie media nie kryły podziwu dla formy Roberta Lewandowskiego, który w niedzielnym meczu z Deportivo Alavés zaprezentował skuteczność na najwyższym poziomie. Dziennikarze podkreślali, jak swobodnie Polak zdobywał kolejne bramki, sprawiając wrażenie, że strzelanie przychodzi mu z ogromną łatwością:

Robert Lewandowski (36 l.) dobrze się bawi i nadal świetnie radzi sobie przed bramką. Na Estadio Mendizorroza zaczął strzelanie w 8. minucie i potrzebował zaledwie 25 minut, aby zapisać na swoim koncie hattricka - podkreślają dziennikarze Mundo Deportivo.

Dziennikarze portalu goal.com nie kryli uznania dla polskiego napastnika, zwracając uwagę na jego niebywałą skuteczność pod bramką i zdolność do znajdowania się we właściwym miejscu w odpowiednim momencie.

Robert Lewandowski był gwiazdą meczu z Deportivo Alavés. Polak przełamał barierę 50 goli w La Liga, a jego forma pozwala wierzyć, że będzie ich o wiele więcej. Dzięki serii świetnych pod kątem wykończenia akcji po meczu z Deportivo Alavés mógł zabrać ze sobą piłkę – zachwycali się Lewym dziennikarze.

Hiszpańscy dziennikarze z MARCA w swoich analizach meczu zwrócili uwagę na trzy kluczowe elementy, które ich zdaniem przesądziły o sukcesie FC Barcelony. Podkreślili, że za triumf Katalończyków odpowiadała przede wszystkim świetna wizja gry Pedriego, który jak prawdziwy reżyser rozgrywał każdą akcję z niebywałą precyzją. Młody pomocnik, dzięki swojemu przeglądowi pola i umiejętnościom technicznym, doskonale kierował tempem gry i inicjował kluczowe zagrania.

Nie mniej istotna była także postawa Raphinhy , który przez całe spotkanie nieustannie napędzał ofensywę Barcelony swoimi dynamicznymi rajdami. Jego aktywność na skrzydle oraz zdolność do tworzenia groźnych sytuacji zarówno dla siebie, jak i partnerów z drużyny, okazała się nieoceniona w przełamywaniu defensywy rywala.

Jednak to właśnie skuteczność Roberta Lewandowskiego stanowiła decydujący czynnik. Polak pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych napastników na świecie, zamieniając niemal każdą okazję na bramkę.

O zwycięstwie Barcelony zadecydowały trzy rzeczy: przegląd pola Pedriego, aktywność Raphinhy i skuteczność Lewandowskiego – podsumowali występ Katalończyków dziennikarze „MARCA”, wskazując, że ta idealna kombinacja była kluczem do pewnej wygranej.

Przed Robertem Lewandowskim zgrupowanie reprezentacji Polski

Teraz przed Robertem Lewandowskim zgrupowanie reprezentacji Polski. 36-latek prezentuje się obecnie w doskonałej formie, co napawa optymizmem kibiców Biało-Czerwonych. Wszyscy liczą na to, że utrzyma swoją skuteczność strzelecką i pokaże, dlaczego jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie.

Podopiecznych Michała Probierza czeka niełatwy tydzień. Już w najbliższą sobotę zmierzą się z wymagającym rywalem – reprezentacją Portugalii na stadionie PGE Narodowym . To spotkanie będzie nie tylko próbą sił z mocnym przeciwnikiem, ale także okazją, by pokazać progres pod wodzą selekcjonera. Zaledwie kilka dni później, we wtorek 15 października, Polacy spróbują zrewanżować się Chorwatom za niedawną porażkę. Starcie z zespołem z Bałkanów będzie szczególnie istotne w kontekście utrzymania bezpiecznej pozycji w grupie i utrzymania przewagi nad Szkocją.

Niemożliwy wyczyn Lewandowskiego. Gol za golem, a to dopiero 45 minut meczu
Obserwuj nas w
autor
Michał Pokorski

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl