Sport.Goniec.pl Tenis Trudności Magdy Linette. W drugiej rundzie czeka ją prawdziwe wyzwanie

Trudności Magdy Linette. W drugiej rundzie czeka ją prawdziwe wyzwanie

24 kwietnia 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Magda Linette ma za sobą naprawdę udany turniej w Rouen. Dziś przyszedł czas na grę na kortach w Madrycie w turnieju rangi WTA 1000. Pierwszą rywalką poznanianki była Włoszka Elisabetta Cocciaretto, która sprawiła niemałe kłopoty naszej tenisistce.

Linette w finale WTA w Rouen. Tam musiała uznać wyższość rywalki

Duży sukces odniosła Magda Linette podczas zakończonego 3 dni temu turnieju rangi WTA 250 w Rouen . Polka, począwszy od 1/16 finału rozprawiała się z kolejnymi rywalkami, które stanęły na jej drodze. Poznanianka w dwóch setach triumfowała nad Elsą Jacquemot, Nataliją Stevanović i Arantxą Rus , gdzie popisała się nietuzinkowym zagraniem . Nieco więcej trudności sprawił Polce pojedynek z Anheliną Kalininą , z którą wygrała po trzysetowym boju 6:1, 4:6, 6:2 .

W finale francuskich zawodów poznanianka stanęła w szranki z Amerykanką Sloane Stephens (33. WTA) . Niestety, nasza tenisistka musiała uznać wyższość rywalki, jednak nie poddała się bez walki. W pierwszym secie pewnie triumfowała wyżej notowana zawodniczka. W kolejnej rundzie to Linette wygrała 6:2, ale w ostatecznym rozrachunku takim samym rezultatem, tyle, że dla Amerykanki, zakończył się trzeci set. Puchar podniosła Stephens , jednak Polka pozostawiła po sobie naprawdę dobre wrażenie. Pokazuje to fakt, że po tych zawodach Linette skoczyła w rankingu o 12. pozycji .

Sebastian Szymański na celowniku giganta. Media: Odbyły się pierwsze rozmowy
Probierz nie wytrzymał ws. Lewandowskiego. Poszło o transfer z Barcelony

Fatalny początek Magdy. Emocji jednak nie brakowało

Polka nie najlepiej weszła w pojedynek w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. Jej przeciwniczka, Elisabetta Cocciaretto wygrała pierwsze dwa gemy, w tym jeden do 15. Błędy w tym secie nie opuszczały Linette, która w czwartym gemie nie wykorzystała break pointa. Udało się jej jednak doprowadzić do wyrównania 3:3, ale radość była chwilowa. Do końca punktowała już tylko Włoszka, przez co ta runda padła łupem rywalki .

ZOBACZ: Życiowa zmiana czołowej tenisistki. To koniec pewnego etapu

Nadzieje odżyły na nowo w drugim secie. W piątym gemie poznanianka przełamała oponentkę i wyszła na prowadzenie . Po chwili wygrała przy swoim serwisie i było już 4:2. Kiedy Polka zdobyła piątego gema wydawało się, że wszystko jest pod jej kontrolą. Wtedy jednak Cocciaretto wygrała przy gemie serwisowym Magdy Linette, a następnie zwyciężyła przy własnym podaniu. Całe szczęście, poznanianka obudziła się w porę i ostatecznie wygrała rundę 6:4 .

Trzecia runda zdecydowała. Przed Linette arcytrudne wyzwanie

W ostatnim secie to Magda Linette w końcu wyszła jako pierwsza na prowadzenie. Pojedynek toczył się w formule “gem za gem”, aż w końcu Polka odskoczyła rywalce i swojego prowadzenia już nie oddała. W dziesiątym gemie obroniła break pointa i wygrała 6:4, a całe spotkanie 2:1 .

W następnej rundzie na Magdę Linette czeka starcie z 2. rakietą świata, Aryną Sabalenką . To prawdziwe wyzwanie dla poznanianki, przed którym stanie w najbliższy piątek .

Thurnbichler dał jasny sygnał ws. Stocha. Padł jednoznaczny komentarz

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".