Sport.Goniec.pl Tenis Sensacja w meczu Magdy Linette. Faworytka nie podołała
RYAN LIM/AFP/East News

Sensacja w meczu Magdy Linette. Faworytka nie podołała

19 lutego 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Na początku zmagań w turnieju głównym WTA 1000 w Dubaju Magda Linette ponownie mierzyła się z Japonką, Nao Hibino. Tenisistki miały okazję się spotkać niedawno, bo podczas zawodów w Dausze. Wtedy lepsza okazała się Polka, która w dwóch setach rozprawiła się z przeciwniczką. Teraz role się odwróciły, przez co doszło do niemałej sensacji.

Nie udźwignęła presji faworytki

Przed spotkaniem Magda Linette i Nao Hibino grały przeciwko sobie trzykrotnie . Dwa razy górą była Poznanianka, raz Japonka . Ponadto, w rankingu WTA Polka znajduje się na 53. miejscu , a Hibino na 93 pozycji . Nic więc dziwnego, że wiele osób stawiało na Linette.

W pierwszym secie Magda nie wystrzegła się błędów. Do tego przełamania rywalki sprawiły, że ostatecznie zwyciężyła ona 6:2 . Drugi set mógł być więc tym decydującym o porażce Poznanianki. Dobra wiadomość jest taka, że na czas trwania tej rundy Polka złapała wiatr w żagle i regularnie punktowała Japonkę. Do tego odbiory serwisów rywalki oraz przełamania doprowadziły do wygrania seta . Nadzieje na awans Linette wróciły.

Magdalena Fręch gra dalej! Świetna postawa Polki
Wielki triumf Igi Świątek. Historyczny wyczyn Polki w Dausze

Była szansa na rewanż za Qatar Open, a zrewanżowano się na Linette

Trzeci set to jednak zderzenie z rzeczywistością. Hibino prowadziła w pewnym momencie 4:1, ale Polka nie składała broni i doprowadziła do wyniku 5:4 . Niestety był to tylko promyk nadziei, który zgasł wraz z ostatnim w tym meczu zagraniem Japonki .

Wynik spotkania Linette z Hibino sprawił, że ta druga wykorzystała szansę rewanżu za WTA w Dausze . Gdyby to jednak Polka wygrała i awansowała do kolejnej rundy, spotkałaby się z Chinką, Zheng Qinwen .

Będzie rewanż?

Wtedy to Poznanianka miałaby okazję zrewanżować się na przeciwniczce za przegraną w Qatar Open w drugiej rundzie . Niestety tym razem nie dojdzie to do skutku.

Robert Lewandowski jednym z najlepszych strzelców w tym roku

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".