Sport.Goniec.pl Inne Sporty Pierwszy medal dla Polski. Fenomenalne wieści z Paryża

Pierwszy medal dla Polski. Fenomenalne wieści z Paryża

29 sierpnia 2024
Autor tekstu: Laura Młodochowska

Na tę informację czekali wszyscy fani sportu – jest pierwszy medal dla Polaków na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu. Złoto w fenomenalnym stylu wywalczył Kamil Otowski. 24-latek w finałowym wyścigu na 100 metrów zachwycił wszystkich, rywale nie mieli z nim szans. To kolejny sukces Polaka, który dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata.

Igrzyska Paraolimpijskie 2024. Pierwszy medal dla Polski

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu . Kamil Otowski zdobył złoto w finałowym wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S1, całkowicie zdeklasował rywali z Ukrainy i Włoch. To tylko jeden z długiej listy sukcesów 24-latka, który ma już na koncie tytuł mistrza świata.

ZOBACZ: Wiadomo, czym zajmie się Wojciech Szczęsny po zakończeniu kariery. Zaskakujący kierunek

Lider polskich siatkarzy wypalił bez ogródek. Padły mocne słowa

Kamil Otowski zdobył złoto na Igrzyskach w Paryżu

Kamil Otowski zdobył pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu. Polak zakończył wyścig z czasem 2:17:85, wyprzedzając o ponad 15 sekund reprezentantów Ukrainy i Włoch. 24-latek jest dwukrotnym mistrzem świata. Rok temu w Manchesterze zajął pierwsze miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, wygrał również rywalizację na 100 metrów tym samym stylem. Z kolei w 2021 roku na Mistrzostwach Świata w Funchal osiągnął trzecie miejsce na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

ZOBACZ: Nie żyje słynna siatkarka. Okoliczności jej śmierci są przerażające

Igrzyska Paraolimpijskie 2024. Polska ma pierwszy medal

Trwają Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu. Rywalizacja zakończy się 8 września, a Polacy jak na razie mogą pochwalić się medalem Kamila Otowskiego . Trzy lata temu w Tokio Biało-Czerwoni zdobyli 24 medale , tym siedem złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych. Dzięki temu Polacy zajęli 17. miejsce w klasyfikacji krajów.

Do meczu Igi Świątek zostały godziny, a tu taka informacja. Rywalka oficjalnie to ogłosiła