Sport.Goniec.pl Piłka nożna Ogromna niespodzianka na Euro 2024. Odpadają faworyci turnieju

Ogromna niespodzianka na Euro 2024. Odpadają faworyci turnieju

29 czerwca 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

Pierwsze spotkanie 1/8 Euro 2024 przyniosło ogromną niespodziankę. Z turniejem pożegnali się obrońcy tytułu - Włosi. Reprezentacja pod dowództwem Luciano Spallettiego w fatalnym stylu przegrała ze Szwajcarią 0:2 i odpadła z mistrzostw Europy. Szokujące rozstrzygnięcie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Fatalna gra Włochów

Reprezentacja Włoch wyszła na spotkanie swoim najsilniejszym składem. Azzurri przez całe spotkanie wyglądali bardzo ospale, łatwo gubili krycie i nie potrafili wyjść z własnej połowy. Ich błędy wreszcie się zemściły, w 37. minucie meczu Remo Freuluer pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Włosi nie podnieśli się po utraconej bramce, w pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału. Na podopiecznych Luciano Spallettiego czekała ostra rozmowa w szatni, która na niewiele się zdała…

Wymagające rywalki Igi Świątek w Wimbledonie. Wielkie hity przed nami

Ciao Italia, czyli koniec Włochów na Euro 2024

Druga połowa spotkania to wręcz męki włoskich graczy . Już minutę po pierwszym gwizdku Szymona Marciniaka Italia straciła drugą bramkę. Fenomenalnym strzałem popisał się Ruben Vargas . 25-latek prawą nogą umieścił piłkę w bramce obrońców tytułu.

Azzurri przeżywali trudne chwile, cały czas dominowali Szwajcarzy. Podopieczni Murata Yakina w bardzo mądry sposób kontrolowali grę i nie pozwalali rywalom na podejście pod pole karne. Finalnie reprezentacja Włoch przegrała całe spotkanie 0:2 . Fatalna i apatyczna gra obrońców tytułu wyeliminowała ich z Euro 2024. O kompromitacji Italii niech świadczy fakt, że przez całe spotkanie oddali… jeden celny strzał.

Trwa Euro 2024

Euro 2024 wkroczyło w decydującą fazę. Pucharowe zmagania rozpoczął mecz Włochów ze Szwajcarami. Kolejnym sobotnim pojedynkiem będzie starcie Niemców z Danią. Gospodarze turnieju marzą o dobrym wyniku, ale skandynawska drużyna to przecież półfinalista ostatnich mistrzostw Europy.

W niedzielę o ćwierćfinał Euro 2024 zawalczą Anglicy ze Słowakami, oraz Hiszpanie z Gruzinami. Ostatni pojedynek 1/8 finału już we wtorek, drugiego lipca o godzinie 21:00.

Dramat Polaków, to koniec marzeń. Francuzi pokonali Biało-Czerwonych
Trwoga w meczu reprezentacji Polski. Dramatyczne sceny z siatkarzem, hala zamarła

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.