Sport.Goniec.pl Piłka nożna O kibicach Legii mówi cały świat, dali prawdziwy popis. Hiszpanie zwrócili uwagę na jedno

4 października 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

To był piękny wieczór dla polskich klubów i kibiców w europejskich pucharach. Jagiellonia, w sensacyjnych okolicznościach wygrała na Parken z Kopenhagą 2:1, po golu w ostatniej akcji meczu. Z kolei Legia, także dosyć niespodziewanie, zwyciężyła u siebie z Realem Betis 1:0. Prawdziwy pokaz siły i charakteru dali także kibice warszawskiego zespołu, o których oprawie mówi cały świat. Hiszpanie z kolei zwracają uwagę na jeden aspekt z początku meczu.

Legia wygrywa z Betisem. Oprawa kibiców ponownie wzbudziła poruszenie

Legia Warszawa swój pierwszy mecz zagrała z Realem Betis, na własnym stadionie. Faworytem był hiszpański zespół, jednak podopieczni Goncalo Feio nie pozostawali na straconej pozycji. I ten, kto skreślił polski zespół jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, ten naprawdę się zdziwił. Legia kilkukrotnie przeprowadzała akcje ofensywne w polu karnym Betisu, nieraz zagrażając bramce strzeżonej przez Adriana. Starania zawodników z Warszawy przyniosły skutek w 23. minucie, kiedy po rzucie rożnym piłkę do siatki wbił Steve Kapuadi . Wynikiem 1:0 dla Legii zakończyła się pierwsza połowa spotkania przy Łazienkowskiej.

W drugiej połowie warszawiacy przeszli do defensywy. To Real Betis musiał gonić wynik, zatem stołeczny klub mógł skupić się na obronie wyniku. I faktycznie, Hiszpanie stwarzali sobie więcej okazji, jednak Legioniści także dochodzili do naprawdę dobrych sytuacji. W 81. minucie świetnym strzałem popisał się Rafał Augustyniak, jednak refleksem popisał się golkiper Betisu. Koniec końców, mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Legii .

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem dali o sobie znać kibice stołecznej drużyny. Fani zasiadający na Żylecie przygotowali sektorówkę, która przedstawiała wściekłego byka , patrzącego na uciekających torreadorów. To oczywiście nawiązanie do popularnej w Hiszpanii korridy, czyli widowiska polegającego na walce z tym zwierzęciem.

Szczęsny ledwo dołączył do Barcelony, a tu takie wieści. Przejmujące, jak potraktował kolegę z zespołu
Nie żyje prezes polskiego klubu, człowiek o wielkim sercu. Jego zasługi zostaną nieocenione

Hiszpanie reagują na oprawę kibiców Legii. Zwrócili uwagę na jedno

O oprawie kibiców Legii Warszawa z meczu z Betisem zrobiło się głośno. To nie pierwszy raz, ponieważ fani na Żylecie słyną nie tylko z kontrowersyjnych zachowań, ale także z przepięknych opraw. Często ich zdjęcia obiegają internet, a ludzie zachwycają się ich sektorówkami na całym świecie. Nie inaczej było teraz.

Hiszpanie już zdążyli zareagować na to, co zaprezentowali kibice Legii. Dziennikarze oraz fani z Półwyspu Iberyjskiego nie kryli zachwytu.

Tą oprawą i licznymi racami ultrasi Legii Warszawa przywitali polską drużynę. Wspaniała atmosfera na Stadionie Wojska Polskiego" - ocenił z kolei Alejandro Fernandez, dziennikarz portalu Besoccer Betis;

Kolejna spektakularna oprawa od ultrasów Legii - napisał na X jeden z kibiców Betisu.

Pojawiły się też nieco bardziej krytyczne komentarze. Hiszpanie zwrócili uwagę na jeden aspekt - na fakt, że spotkanie zostało opóźnione . Było to spowodowane zadymieniem stadionu przy Łazienkowskiej przez race, które puścili kibice zasiadający na Żylecie .

Ta niezwykle brutalna sektorówka ultrasów Legii (byka, którego rogi są oświetlone przez race) wywołała taki dym na stadionie, że spotkanie zostało opóźnione o pięć minut - napisał na X Jose David Lopez z Cadena SER;

Profil Mi Betis na X nazwał nawet zachowanie fanów Legii Warszawa kompromitacją .

Od spektakularnej oprawy ultrasów Legii po kompromitację spowodowaną racami, które doprowadziły do opóźnienia meczu - czytamy.

ZOBACZ: Sędzia już chwycił za gwizdek, wtedy Jagiellonia napisała historię. To była ostatnia akcja

O kibicach Legii mówi cały świat

Nie tylko Hiszpanie ocenili przygotowania kibiców Legii Warszawa do meczu z Betisem. Zdjęcie ich sektorówki, pokazującej byka dotarło również do innych krajów. Świadczy o tym fakt, że te obrazki przewijają się na zagranicznych profilach w mediach społecznościowych.

Na portalu X przewija się także wiele komentarzy, podziwiających kibiców Legii za pomysłowość i tworzenie fantastycznej atmosfery.

Co za dzieło sztuki - napisał jeden z hiszpańskich kibiców;

Spektakularne;

Ultrasi Legii wciąż na szczycie Europy - czytamy.

Wielkie wyróżnienie dla Lewandowskiego. Barcelona oficjalnie to ogłosiła

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".