Sport.Goniec.pl Piłka nożna Koniec spekulacji ws. Cristiano Ronaldo. To się z nim stanie podczas Euro 2024

Koniec spekulacji ws. Cristiano Ronaldo. To się z nim stanie podczas Euro 2024

22 czerwca 2024
Autor tekstu: Karol Osiński

Reprezentacja Portugalii pod batutą Cristiano Ronaldo pewnie pokonała Turcję 3:0 w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024. Ich sytuacja jest już jasna, na co wpłynął wynik wcześniejszego pojedynku grupy F. Kibice portugalskiego gwiazdora będą zachwyceni. Dokonał czegoś nieprawdopodobnego.

Absurdalny gol w pierwszej połowie meczu Turcja - Portugalia

Choć początek meczu pomiędzy Turcją a Portugalią był bardzo wyrównany, to więcej argumentów ofensywnych mieli podopieczni Roberto Martineza. W 21. minucie Bernardo Silva otworzył wynik spotkania mocnym strzałem z prostego podbicia po tym, jak otrzymał futbolówkę w okolicach 11. metra.

Kilka minut później doszło do kuriozalnej sytuacji . Obrońca Panathinaikosu Samet Akaydin otrzymał piłkę przed własnym polem karnym i nieatakowany podał ją do bramkarza. Zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówka powędrowała prosto do bramki . Golkiper próbował ratować sytuację, ale wybił piłkę dopiero, gdy ta minęła linię bramkową.

Lewandowski się nie hamował. Wygarnął to po klęsce Polaków. Te słowa obiegły cały kraj

Portugalia awansowała do fazy pucharowej Euro 2024

Portugalczycy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Nie kazali długo czekać kibicom na kolejne bramki. W 56. minucie Cristiano Ronaldo otrzymał prostopadłe podanie i razem z Bruno Fernandesem wyszli dwóch na jednego z bramkarzem. 39-latek podał piłkę do kolegi, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Po tej bramce zawodnicy Roberto Martineza nieco “zdjęli nogę z gazu”. Co prawda Cristiano Ronaldo miał jeszcze jedną okazję do strzelenia gola, ale to Turkowie przez kilkanaście minut zagrażali bramce Diogo Costy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, co oznacza, że Portugalia awansowała do fazy pucharowej Euro 2024 .

Nieprawdopodobny wyczyn Cristiano Ronaldo

Mecz przeciwko Turcji nie tylko oznacza bezpośredni awans Portugalii do 1/8 finału jako trzeciej drużynie w Euro 2024, ale również ten, w którym Cristiano Ronaldo ponownie zapisał się na kartach historii mistrzostw Europy.

Dzięki asyście do Bruno Fernandesa 39-latek ma ich już osiem w całej karierze, dzięki czemu stał się najlepszym asystentem w historii Euro . Zrównał się na pierwszym miejscu z Czechem, Karelem Poborskym. Jednocześnie stał się najlepszym asystentem w historii reprezentacji Portugalii .

Obecnie na jego koncie widnieje 47 kluczowych podań. Z uwagi na fakt, że jego ekipa awansowała do kolejnej fazy mistrzostw Europy gwiazdor będzie miał okazję jeszcze "wyśrubować" swoje osiągnięcia.

Ostra interwencja niemieckiej policji wobec Polaka. Sceny po meczu z Austrią, jest nagranie