Sport.Goniec.pl Inne Sporty Jest kolejny medal Polaków na IO. 20-latka zachwyciła świat

Jest kolejny medal Polaków na IO. 20-latka zachwyciła świat

4 sierpnia 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

Reprezentacja Polski ma kolejny medal igrzysk olimpijskich w Paryżu. Tym razem świat zachwyciła nasza 20-latka. Biało-Czerwoni wywalczyli już pięć miejsc na podium w stolicy Francji. Julia Szeremeta kapitalnie zaskoczyła w swoim olimpijskim debiucie!

Reprezentacja Polski z kolejnym medalem igrzysk

Piąty medal dla reprezentacji Polski zdobyła Julia Szeremeta . 20-letnia bokserka pokonała w ćwierćfinale Ashleyann Lozadę Motta z Portoryko i awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich. Tym samym, Polka ma już pewne podium igrzysk olimpijskich w Paryżu. Dlaczego?

Julia Szeremeta

Julia Szeremeta, fot. screen/ TVP Sport

Podczas zmagań olimpijskich nie rozgrywa się pojedynku o trzecie miejsce. Wygrani w półfinałach walczą o złoty medal w następnym starciu, z kolei dwójka przegranych zgarnia od razu brązowe krążki. Tym samym Polka jest już pewna medalu w Paryżu!

Igrzyska olimpijskie. Gdzie upatrywać szans medalowych Polaków?

Julia Szeremeta z medalem igrzysk olimpijskich

Polka kapitalnie rozpoczęła pojedynek. Julia Szeremeta ma bardzo prowokacyjny styl walki, trzyma nisko ręce, przez co zachęca rywalki do ataku. Właśnie wtedy 20-latka wyprowadza precyzyjne kontrataki, które często okazują się zabójcze.

Dokładnie tak walczyła Szeremeta w starciu z Ashleyann Lozadą Motta. Portorykanka nie potrafiła przewidzieć, kiedy nasza zawodniczka wyprowadzi cios. Pierwsza runda jednogłośnie padła łupem Polki. W kolejnej 20-latka kontynuowała swój marsz po medal. Pięściarka bardzo aktywnie pracuje nogami, które są jej olbrzymim atutem. Szeremeta była szybsza od rywalki i celnie wyprowadzała sierpy. W efekcie zgarnęła również drugą rundę.

Nieco więcej emocji obejrzeliśmy w ostatniej rundzie, kiedy to Polka kilka razy wdała się w wymiany z rywalką. Starcia w pół dystansie były bardzo niebezpieczne, ale ostatecznie 20-latka wyszła cało z każdej opresji. Finalnie, Biało-Czerwona wygrała cały pojedynek 5:0 i zapewniła sobie medal igrzysk olimpijskich. Wielki sukces Julii Szeremety!

Czy reprezentacja Polski powtórzy sukces z Tokio?

Piąty medal dla reprezentacji Polski stał się faktem. Oprócz Julii Szeremety, podium z naszej kadry wywalczyła także Klaudia Zwolińska, Iga Świątek, wioślarska czwórka podwójna panów oraz drużyna szpadzistek. Przed nami jeszcze sporo okazji na podium, ale pytanie brzmi: na ilu tytułach się zatrzymamy?

Precyzyjne wyliczenia firmy Nielsen's Gracenote wskazują, że Polacy przywiozą z Paryża 17 medali. Zapowiada się więc wynik lepszy od Tokio, ale patrząc obiektywnie - są to raczej zbyt optymistyczne zapowiedzi. Jeśli Biało-Czerwoni zdobędą we Francji 13 podiów, będzie można to rozpatrywać w kategoriach sukcesu

Wspaniałe wieści ws. polskiej olimpijki. Nasza faworytka dopięła swego
Koniec marzeń o igrzyskach w Paryżu. Decyzja właśnie została podjęta

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.